bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mayıs 2023 - 04:01 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.
 
 

SMF forumunuzu kurduğunuzda, veya başka bir SMF forumuna katılmak istediğinizde bir kullanıcı adı ile kayıt olmanız gerekmektedir. Böylece nerde olduğunuz veya hangi bilgisayarı kullandığınız gözetmeksizin ileti göndermek veya okumak için kalıcı bir kimliğiniz oluşturulmuş olur. Profil oluşturmanıza ve kişisel mesaj sistemini kullanmanıza izin verilir . E-posta bildirelerine kayıt olabilir, forumdaki aktivitelerinizi izleyebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.

  1. Nasıl Kayıt Olunur
  2. Kayıt Ekranı

Nasıl Kayıt Olunur

Eğer foruma misafir olarak geldiğinizi ve kayıt olmak istidiğinizi farz edersek, bu iki şeyi gözden geçirmeniz gerekir:

  • Forumda herhangi bir sayfanın ana menüsünden Kayıt eylemini seçebilirsiniz.
  • Eğer kayıt ekranı ile birlikte erişimin kayıtlı üyelere sınırlı olduğunu gösteren bir uyarı ekranı ile karşılaşırsanız, size gösterilen kayıt kısayolunu seçebilir veya ana menüden Kayıt eylemini seçebilirsiniz.
Uyarı!
Bu bölüme sadece kayıtlı kullanıcılar ulaşabilir.
Lütfen aşağıdan giriş yapın veya kayıt olun Forum ismi ile.

Kayıt Ekranı

Kayıt - Gerekli Bilgiler
Kayıt ismi seçin:
Sadece SMF'e tanıtımda kullanılır. Giriş yaptıktan sonra görüntülenecek olan isminizi profilinizden değiştirebilirsiniz.
Eposta:
Bunun geçerli bir e-posta adresi olması lazım.
Şifre seç:
Şifre doğrula:
Kayıt anlaşması burada olması gerekiyor, tabi var ise!


Kayıt ekranına geldiğinizde girmeniz gereken bilgiler kullanıcı ismi, e-posta adresi ve şifredir. Bazen e-posta adresinizi gizleme olanağı da verilebilmektedir. Çoğu forumun kullanım ilkelerini kabul etmenizi istediği için, devam etmeden önce kullanım anlaşmasını da okuyup Kabul Ediyorum?u işaretlemeniz gerekir. Daha sonra ne olacağı forumun nasıl ayarlandığına bağlıdır, ancak sonra eğer devam etmenizi isteyen bir başlık ile bir giriş ekranı görürseniz işlem tamamdır, artık foruma giriş yapabilirsiniz! Eğer durum böyle değil ise iki seçenek daha vardır:

  • Eğer kayıt işlemi e-posta ile etkinleştirmeye ayarlanmış ise kayıt sonrasındaki ekranda bu belirtilecektir ve hemen sonrasında ne yapmanız gerektiğini belirten bir e-posta gönderilmiş olacaktır. Fakat Kişisel Bilgiler kutusunda e-posta mesajını kaçırdıysanız veya e-posta adresinizi yanlış yazdıysanız kullanışlı kısayol daha vardır ('Etkinleştirme mesajınızı kaçırdınız mı?').
  • Eğer kayıt işlemi yöneticilerden onaylanmaya ayarlanmış ise sonraki ekranda bu belirtilecektir ve bir bilgi e-postası ile daha sonra kabul edilip edilmediğinize dair bir e-posta gönderilecektir.