bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 08:37 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Bozkırlılar Pikniği İptal  (Okunma Sayısı 5559 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
rockseverr
Forum Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Haziran 2008 - 16:05 »

Sevgili hemşehrilerim.biliyorsunuz heryıl yaz aylarında bozkırlılar derneği ve vakfı ortaklaşa piknik organize ediyorlardı.Geçen yıl piknikten vazgeçilmiş fakat bazı büyüklerin devreye girmesiyle piknik yapılmıştı.Bu yılda pikniğin yapılacağı beklenirken dernekten yapılan duyuruda kene vakalarından dolayı pikniğin iptal edildiği söyleniyor.

Ne kadar inandırıcılık payı var bilinmez ama sonuçta dernek ve vakıfta bu organizasyondan sıyırmanın yollarını arıyor gibime geliyor.

sonuçta dernek kendi kendini baltalıyor.bozkırımızın güzide köy ve kasaba dernekleri yaptıkları organizasyonları her yıl bir adım daha ileri götürüken bozkırlılar derneğinin ve vakfın giderek pasifleşiyor olması kaygı verici.
Sizlerin düşünceleri nedir arkadaşlar.
Meyreli Muharrem
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2008 - 17:22 »

>Bencede kene olayı işin bahanesi gibime geliyor...  Çünkü önceki yıllarda da kene vakaları vardı ve gündemdeydi ve piknik yapıldı... Piknikten önceki gece bir ekip gönderilip piknik yapılan alanlarda ilaçlama yapılıyordu... keneye bu şekilde bir önlem alınıyordu...
Galiba bu işin altında başka nedenler var Smiley Smiley Smiley
tamertaner
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2008 - 11:38 »

MODERN YAŞAMIN GETİRDİĞİ SIKINTILARDAN BUNALAN BOZKIR HALKINI, PİKNİK ORGANİZASYONLARIYLA KURTARALIM

Heryıl Bozkır'lılar Derneği ile Bozkır'lılar vakfının birlikte organize ettiği ve geleneksel olarak düzenlenen Bozkır'lılar Pikniği vakıf ve dernek yönetiminin aldığı bir kararla ne yazıkki iptal edilmiştir. İptale sebep olan gerekçe ise; "artan kene vakaları" gösterilmektedir.

Elbette bu gerekçenin haklı bir zemine oturan makul görebileceğimiz bir yaklaşımı yada bir öngörüsü olabilir ama bu; "bir pire için adeta yorgan yakmaya" benziyor gibime geliyor. İllede bu piknik Belgrad ormanlarında yapılacak diye bir şartmı var yoksa? Başka ve farklı alternatif arayışlar yada yeşil alanlar oluşturulamazmıydı peki? Yada büyük bir futbol sahasında birlik ve beraberliğimizin sembolü olan bu piknik herşeye rağmen organize edilip hayata geçirilemezmiydi? Veyahutta çeşitli alternatifler devreye giremezmiydi? Bu ve benzeri dahada alternatifleri çoğaltabiliriz. Bence bu alternatifler ve varsayımlar üzerinde keşke biraz daha beyin jimlastiği ve analizler yapılabilmiş olsaydıda, bu pikniğin Bozkır kamuoyunda vermiş olduğu şok dalgası ile üzüntü bir nepze olsun giderilebilseydi...

Bozkır'lılar pikniği bildiğim kadarıyla yıllardan beri organize edilen başarılı bir organizasyondur. Bu piknik organizasyonu aynı zamanda Bozkır'lıların birlik ve beraberlik sembolüdür. İptal kararının ardından sitemize gelen üzüntü, sitem ve tepki maillerinin ve telefonlarının maalesef ardı arkası kesilmiyor. Site yönetimimizde Bozkır'lı hemşehrilerimizden gelen bu istek ve düşünceleri Bozkır kamuoyuna yansıtmak adına iptal kararının öncesindeki ve sonrasındaki gelişmeleri tarafsız ve objektif bir şekilde kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunmuştur. Alınan bu iptal kararı sanırım 7'den 77'ye herkezde üzüntü meydana getirmiştir. Mümkünse eğer vakıf ve dernek yönetimimiz bu iptal kararını mutlaka gözden geçirmelidir. Çünkü alınan bu iptal kararıyla vicdanlar ve yürekler yaralanmıştır.

Bozkır'lılar pikniği nedeniyle her yıl binlerce insanımız Belgrat ormanlarında bir araya gelerek kaynaşıyordu. Bu kadar insan Bozkır sevgisi ve sevdası ülküsü ile bir araya geliyor, ülkemizin - dünyanın ve Bozkır'ın sorunlarını burada konuşuyordu. Bu aynı zamanda büyük bir kaynaşma anlamına gelmektedir. Şimdi makul bir gerekçe gösterilmeden bu pikniğin iptal edilmesi, ilçemiz Bozkır'ın vicdanlarda yara alması anlamına gelmektedir. Ben iptal kararını ilk duyduğumda doğrusu çok üzüldüm nasıl böyle bir karar alındı diyede günlerce yüreğimde kapanmayan bir yara oluştu.

Alınan kararı ben çok talihsiz ve yanlış bir karar olarak görüyor ve değerlendiriyorum. Çünkü Dünyada ve Türkiye'de hiçbir hareket açık bir orman alanında yada açık bir dağ alanında bu kadar insanı bir yerde toplayamaz. Unutmayalım, müziği ve sanatçıyı heryerde bulabiliriz ama Bozkır'ın temiz havasını ve doğasını heryerde bulamayız. Modern çağın getirdiği sıkıntılardan bunalan Bozkır halkını mutlaka güzel ve anlamlı organizasyonlarla mutlaka kurtarmalıyız. Bozkır'a gönül verenler ve Bozkır'a sevdalanan Bozkır'lı hemşehrilerimizin alınan bu iptal kararının, yeniden gözden geçirilmesi için Bozkır'lılar derneği ile Bozkır'lılar vakfı yönetim kurulundaki büyüklerimizle irtibata geçerek 7'den 77'ye herkezin bir şekilde düşüncelerini ileteceklerini içtenlikle bekliyor ve umuyorum.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2008 - 11:51 Gönderen: tamertaner » Kayıtlı
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

BOZKIRLI OLMAK AYRICALIKTIR.

« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2008 - 17:45 »

tamertaner bey paylaşımınız için sağolun. Dediğiniz büyük bir futbol sahasında yapılabilirdi.

Gerçekten bakıldığında kene olayı işin bahanesi gibi görünüyor.

O'na yar olmuşum O'nun kuluyum
Mazimin yarına giden yoluyum
Hem çağdaşım hem Anadolu'yum
Ne sağda ne de solda gör beni

Ozan Uğur IŞILAK
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2008 - 12:59 »

Tamert

MODERN YAŞAMIN GETİRDİĞİ SIKINTILARDAN BUNALAN BOZKIR HALKINI, PİKNİK ORGANİZASYONLARIYLA KURTARALIM

Heryıl Bozkır'lılar Derneği ile Bozkır'lılar vakfının birlikte organize ettiği ve geleneksel olarak düzenlenen Bozkır'lılar Pikniği vakıf ve dernek yönetiminin aldığı bir kararla ne yazıkki iptal edilmiştir. İptale sebep olan gerekçe ise; "artan kene vakaları" gösterilmektedir.

---------------------------------------------------------

Bozkır'lıları,yıllardır gurbet ellerde bir şekilde buluşturan,kaynaştıran,

"Bozkır Kültürünü"

yaşamak,yaşatmak adına...
Adı piknikdir,kah eğlencedir,kah salon-çadır buluşmalarıdır,bazen de İftardır.
Ve faaliyetleri;

Bozkır'lılar Derneği + Bozkır'lılar Vakfı

ortak katılımlar,katkılar ile gerçekleştirmişlerdir.
Bugüne kadar gelmiş,geçmiş yönetim kurullarına,
katkısı ve katılımı olan bütün Bozkır'lılara minnetlerimi,
şükranlarımla saygılarımı sunmayı;

Bozkır'ın bir fakiri olarak borç biliyorum...

-------------------------

En son 25 Ekim Cumartesi akşamı Z.Burnu Belediyesinin himayesinde,

YÖRESEL GÜNLER / Bozkır'lılar Derneğinin Düzenlediği Etkinlik...

Gıvrayın,davete lüzum var mı,Bozgır'lılar.

Bozgır'ımıza gidiyoruz,İstanbul'daki,Bozgır'ımıza...

Selam olsun "Camız Harmanından,Olivium Hanlarına!"

Bozgırlılar,goraf goraf,binekli,bineksiz akmışlardı,
ta Bozgır'ımdan akmıştı ,Başkanımız,Başkanlarımız,

" Dernek-Vakıf "olmuşlardı yek vücut.

Hele bir tavsura duruşları vardı ki,dosta mest,yine dosta nispet...

Ya sevgili Bozgırımın,bebeleri,deliganlıları,oğulları,gızları,ana-babaları,hatta ve hatta dedeleri,ebeleri,gelincik tarlası gibi süslemişti,Çadırını Belediyenin.

Şükranlar,katılanlara,katkısı olanlara...

-------------------------

Bu yıl açıklanan veya açıklanmayan sebeblerle bir piknik ertelemesi olmuş.En az bizler kadar,Yönetimde olan büyüklerimizde üzülmüşlerdir,iptaldan ötürü.

En azından ben böyle zannediyorum.

İstanbul'umuzun ana merkezlerinden piknik için Otobüsler kaldırıldı,
Bozkır'lıları bir araya gelip,kaynaşıp,tanışsınlar diye...

Ve bu Otobüsler Kadıköy İskele Meydanından da kalktı,bom boş,hiç bir Bozkır'lı gelmedi,sebeb neydi acaba?

Yaaa cenaze otobüsleri bile eş dostla dolarken ki;
bu bir pikniktir,eğlencedir,buluşup,kaynaşmadır,neredelerdi Bozkır'ım insanları?

Suç yönetimlerin miydi?

Taman vuralım da,lakin Nalbant gibi vuralım:

"Bir Mıh'a, bir Nal'a!..." Vur Harika
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2008 - 17:12 Gönderen: AliRizaOzaslan » Kayıtlı

Hamdım             Piştim            Yandım
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2008 - 17:46 »

Ali Rıza abimiz son sözü söylemiş. Ne diyelim. İnş. önümüdeki yıllarda böyle iptal kararlarıyla karşılaşmayız.
rockseverr
Forum Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2008 - 13:53 »

İstek ve şevki kaçmış bir vakıf ve dernek yönetimimiz olduğu düşüncesiydim.Hazır bi organizasyonda gövde gösterisi yapmak kolay olsa gerek.Neyse...

Herkese slmlar

Emirdağ Askerlik Şubesi
        Şafak 55
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: