bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 19 Nisan 2024 - 00:27 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: 45.ci Altın Portakal Film Festivali  (Okunma Sayısı 1670 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Ekim 2008 - 14:07 »

Bugün: 25 Ekim 2008   

45. Altın Portakal Film Festivali

"Kendi değerlerinizi, kültürünüzü dünyaya tanıtın. Hollywood'a gelmeye çalışmayın" diyen Oscarlı yıldız Kevin Spacey, bu yıl 45.'si düzenlenen Altın Portakal Film Festivali'ne katılan Adrien Brody ve Mickey Rouke gibi ülkemizden mutlulukla ayrılan isimler arasındaydı.

Yedinci sanatın ülkemizdeki en önemli duraklarından olan bu festival yıllar geçtikçe uluslararası kamuoyunda daha çok ses getirmeye başladı.
Festival Konyaaltı Tiyatrosu'ndaki ihti?amlı bir geceyle sona erdi.

Oscarlı yıldız Kevin Spacey Onur Ödülü'nü alırken, "Bu ülkeye ilk kez geldim. Ola?anüstü bir yer. Özellikle genç sinemacılarla buluşmak heyecan verici.

Bu genç yetenekler sınırlarını a??p seslerini dünyaya, Hollywood'a duyurmak istiyor.
Ama bence Hollywood gelip onları bulsun ve e?lendirsin" dedi.

Mathew Modine, Mickey Rouke, Kevin Spacey, Bo Derek ve Adrian Brody, Altın Portakal'ın kırmızı hal?sını ?enlendiren Hollywood yıldızları arasındaydı.

Ama ilgiyi üzerinde en çok toplayan isim "Piyanist" filmindeki başarılı performansıyla "En ?yi Erkek Oyuncu Oscar?"nı alan Adrian Brody oldu. 2003 yılında 30 yaşındayken Oscar heykelcişini kaldırarak en genç Oscarlı oyuncu ünvanını elde eden Brody,

Onur Ödülü'ün aldıktan sonra Türkiye'yi çok sevdi?i Kapadokya'ya hayran kaldığını,

Türkiye'ye daha sonra da gelmeyi düğündüğünü söyleyerek herkese bu davet için teşekkür etti.

Arte Tahir takvim gazetesi

Hamdım             Piştim            Yandım
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: