bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 14:24 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Atatürk'ü iyi anlamak  (Okunma Sayısı 2307 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mehmetsayin
Süper Aktif Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Ekim 2008 - 12:18 »

Sevgili dostlar ATATÜRK'ÜİYİ ANLAMAK kitabı ve diger Atatürk'ü anlatan kitaplar yazarına duyulan kin nefretten dolayı 3 ay önce verdigim kitapların linkleri 3 ay sonra 3-4 kişinin bask?sı yüzünden Meyre com'da  linkler silinmiştir bu kitaplar yazılalı seneler oldu İçinde yanlış ve sakınlacalı bir şey olsa T.C. savcıları yazarın yakasına yapı??rd? kitabın içerigi incelenmeden sırf yazarına metyada ve basında atılan iftiralardan dolayı yönlendirmesinden dolayı meyre com da bu degerli ve Atatürk'ü tarafsız olarak anlatan kitapların okunmasını malesef engellemişlerdir

Atalarımız ne güzel söylemi? İlim Çin'dede olsa gidin alım demişler Dinizin emri iki günü birbirine e?it olan ziyandadır zarardadır bular bizi okumaya araştırmaya sevk eder ama bu kafayla gidersek dünya uzayı ke?feder biz bırak yerimizde saymayı geri geri gider yerlerde sürünürüz.

Sevgili dostlar hiçbir yazar kitabını bedava vermezken yazarın diger kitaplarını satın alırken Atatürk' ilgili itaplardan hiç bir üçret almadılar bizim hediyemiz dediler 5 sene önce okudum ve bu günekadar okudugum Atatük'le ilgili itapların hiç birinde buna benzer Atatürk'ün yazılarını okumamıştım Çünkü Attatürk hep taraflı anlatılmıştı bu kitaplarda gerçek Atatürk'anlatılıyordu bunuda Meyre com da hemşerilerimle paylaşmak ?stedim olmadı.

Burda Bozkır net.'te hemşerilerimle paylaşmak istedim

ATATÜRK'ÜİYİ ANLAMAK

ATATÜRK'ÜİYİ ANLAMAK

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."
M.K.Atatürk

Atatürk, gerek etkileyici kişiliği, gerekse ahlaki meziyetleri ile tüm dünyanın kalbinde taht kurmu?, eşsiz bir liderdir. Çökü? arifesinde olan, enkaz haline gelmiş bir imparatorlu?un, kölelik tehdidi ile karış karışya kaldığını sezinlemi?, milletimizi esaretten kurtarmak için büyük bir milli kurtuluş hareketi başlatmıştır.

Cumhuriyet tarihimiz süresince, kritik dönemler atlatan milletimiz, bir çok problemin üstesinden, yalnızca Atatürkçü düşünceye ve milliyetçi-muhafazakar kimli?e sahip çıkmakla gelinebileceğini artık kavramı? durumdadır. Türkiye'nin 21. yüzyılda, büyük önderin hedef gösterdiği "muas?r medeniyetler" arasında yer alması ve ülkemizin "lider ülke Türkiye" olması için Atatürk'ün açtı?? bu yolda emin adımlarla ilerlenmesi gerekmektedir.

Atatürk, bir konuşmasında "Ça?da? bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir"1 diyerek, Cumhuriyetin kurulması ve bekası için "insanca" yaşamanın önemine dikkat çekmiştir. Atatürk, Müslüman-Türk Milleti'nin insanlık onuruna yakış?r şekilde yaşaması için bu sorumluşu kendi omuzlarında hissetmiş, ülkeyi sahiplenmi?, artık misyonunu tamamladığına inandığı bir imparatorlu?un üzerine yeni temellere dayanan bir devlet kurmuştur.

şüphesiz, Atatürk dünyada benzerine az rastlanan bir liderdir. Kendisi Türk Devleti'ni bizlere, özellikle de tüm kalbiyle güvendi?i gençlere emanet etmiştir. Türk Milleti'nin bağrından, onun izini süren yüzlerce, hatta binlerce Atatürk çıkaracaktır. Nitekim Ulu Önder Atatürk de bu temennisini şu şekilde ifade etmiştir:

"İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben, fani Mustafa Kemal; diğeri milletin içinde yaşattığı Mustafa Kemaller idealidir. Ben onu temsil ediyorum. Herhangi bir tehlike anında ben ortaya çıktımsa, beni bir Türk anası doğurmadı mı, Türk anaları daha nice Mustafa Kemaller doğurmayacaklar mış Feyz milletindir, benim değildir." 2

Atatürk'ün hayatı, incelenecek olursa elde ettiği başarının onun ahlak güzelliğiyle son derece başlant?lı olduğu görülecektir. Atatürk, çöken bir imparatorlu?un ardından, milletin bağımsızlığının tehlikeye girdiğini sezinlemi? ve bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için pek çok fedakarlıkta bulunmuştur.

?u, göz ard? edilmemesi gereken bir noktadır ki, Mustafa Kemal'in vatanı ve milleti için yaptığı tüm fedakarlıklar, onun inançlı yapısı sonucu ortaya çıkan güzel ahlak özellikleridir. Güzel ahlakın kökeni ise dine dayanır. Dini değerlere inanmayan, vicdanı ile hareket etmeyen bir insanın, tehlike altında olan vatanını ve milletini kurtarmayı düşünmesi, gelecek nesil için canını bile severek ortaya koyması mümkün değildir. Peygamberimiz Hazreti Muhammed, "Müminler arasında imanca en kâmil olanı, ahlakça en güzel olanıdır"5 buyurmuştur. Peygamberimiz (sav)'in bu sözü, Mustafa Kemal'in üstün ahlakının din ahlakına olan bağlılığından kaynaklandı?ının en güzel örneklerden birini teşkil eder.

Bir milleti birbirine kenetleyen en önemli baş güzel ahlaktır. Toplumu oluşturan fertlerin güzel ahlaklı olması, toplumun genelini etkilediği gibi, sevgi, saygı, dürüstlük, fedakarlık, gibi ahlaki değerlerin yağanması toplumu, her geçen gün daha da güçlü bir hale getirecektir. Ahlaki değerlerini ön planda tutmayı yaşam biçimi haline getiren insanlardan oluşan toplumda her zaman birlik, beraberlik ve dayanışma olur.

Güzel ahlakın bilinmediği toplumları ise, ahlaki dejenerasyon, içten içe kemiren korkunç bir hastalık gibi sarar. Sevgi, saygı, dürüstlük, fedakarlık yerine, çıkarc? ve egoist bir yapı hakim olur. Başka bir deyi?le din ahlakının olmadığı yerde güzel ahlak da yoktur. Çünkü bir insanın güzel ahlaklı olmasını sağlayan Allah korkusu ve Allah sevgisidir. Ahlaki yapısı bozulan toplumlar eninde sonunda çökmeye mahkum olurlar. Tarihe baktığımızda bunun birçok örneğini görmek mümkündür.

Atatürk'ün, Türk Milleti'ne yol olarak gösterdiği Kuran ahlak? toplumda yaygınla?t? zaman ise, yardımla?ma, adalet, fedakarlık, ho?görü, dürüstlük gibi değerler daha fazla yağanacak, toplumun fertleri dayanışma içinde daha da güçlü bir yapıya doğru ilerleyecektir. Yardımla?ma ve işbirliğinin olduğu toplumumuzda "birlikten kuvvet doğacak", yurdumuz dünya ülkeleri arasında hak ettiği yeri alacaktır.

Devamını link den okuyabilirsiniz

http://www.harunyahya.org/kitap/anlamak/anlamak.html

Ve diger kitapların linleri

ASKER ATATÜRK

http://www.harunyahya.org/kitap/asker_ataturk/askerata.html

ATATÜRK ANS?KLOPED?S?.1 cilt

http://www.harunyahya.org/kitap/ataturkansiklopedisi/ataturkansiklopedisi1.html

ATATÜRK ANS?KLOPED?S?
                                                     2.C?LT

http://www.harunyahya.org/kitap/ataturkansiklopedisi2/ansiklopedi01.html

ATATÜRK'ÜN VATAN VE mıLLET SEVG?S?

http://www.harunyahya.org/kitap/vatanvemillet/vatanvemillet1.html