bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 28 Mart 2024 - 20:02 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Konya son çeyrekte!  (Okunma Sayısı 4287 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
leskog_harme
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Kasım 2008 - 20:34 »

Konya son çeyrekte!
Süper Lig'in 9. haftasında Hacettepe deplasmanına çıkan Konyaspor, geriye düştü?ü maçı 2-1 kazandı.

Hacettepe 48. dakikada Sandro Mendonca'nın golüyle 1-0 öne geçti. Konyaspor, 80'de Veysel Cihan ve 87'de Serhat Akyüz'ün golleriyle galibiyete uzandı: 1-2.

Bu sonuçla Konyaspor 13 puana yükselirken, Hacettepe 8 puanda kaldı.

HACETTEPE: 1 - KONYASPOR: 2

Stat: 19 Mayıs
Hakemler: Aytekin Durmaz, Baki Tuncay Ak?n, Serdar Diyadin
Hacettepe: Ula?, Orhan, Teli, Amir Azmy, Murat, Serkan (Dk. 76 Zoko), Tozo, Kadir, Lika, Sandro (Dk. 72 Cevher), İbrahim (Dk. 87 Sukaj)
Konyaspor: Jefferson, Cihan, ?smail, Erhan, Serhat, Fatih (Dk. 74 Zafer), Fahri (Dk. 56 Tehoue), Mustafa, Kaue (Dk. 67 Ömer), Erdal, Veysel
Goller: Dk. 48 Sandro (Hacettepe), Dk. 80 Veysel, Dk. 88 Serhat (Konyaspor)
Sarı kartlar: Dk. 23 Sandro (Hacettepepor), Dk. 81 Veysel, Dk. 88 Serhat, Dk. 90 Zafer (Konyaspor)

İmzanız kural dışı !!
delireis
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2008 - 20:56 »

tebikler  devamını bekliyoruz takımızdan in?.

SEHADET sonum,
FIRDEVS yurdum,
KEVSER hayat suyum,
PEYGAMBERIM (S.A.V) komsum,
CEMALULLAH'I SEYRETMEK enbüyük onurum olsun,
YA RAB...
AMIN!!!
murat-t
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2008 - 11:23 »

konyaspordan  devamını  bekliyoruz.......
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2008 - 11:32 »

Umarım her yıl olduğu gibi ligin sonuna doğru düğü?e geçmez takımımız.
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2009 - 13:18 »

'Önder'in attığı golde hakem hatalıydı''

15 Ocak 2009 - 09:20:51

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan, ligdeki Konyaspor-Fenerbahçe maçında Önder Turacı'nın attığı gole ilişkin kararda hata yapıldığını kabul etti.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Oğuz Sarvan, şimdiye kadar belli bir sistem olmadığı için yurt dışında Türk hakemlerin arzu edilen yerlerde olmadığını söyledi.
TSYD 46. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'nde, ''Futbolda adaletin terazisi'' başlıklı panelde konuşan MHK Başkanı Sarvan, kişisel olarak hedefinin UEFA'nın hakemlerle ilgili sistemine Türkiye'yi dahil etmek olduğunu belirterek, ''Daha önce birileri, yeteneği olan gençleri bulup onları eğitseydi bugün Türk hakemliği başka yerlerde olacaktı. UEFA'nın hakemlerle ilgili projesi çok önemli. Yetenekli hakemleri bulma ve koruma, mentörlük sistemi, her hakemin seviyesine göre eğitilmesi gibi bölümler var projede. Bugüne kadar her gelen bir öncekinin sistemini bozdu. UEFA'nın sistemine dahil olursak bir daha kimse sistemi bozamayacak'' diye konuştu.

Hakemlere, ''gazete okumayın'' şeklinde bir telkinde bulunup bulunmadığıyla ilgili açıklama da yapan Sarvan, ''(Sizi etkileyebilecek yerleri okumayın. Bunlar bilinçaltına yerleşir ve bunları kafanızdan atmanız zorlaşır) dedim. Ben, bunu yaşadığım için söylüyorum. Bilinçaltınızda ne varsa o hakemleri yönlendiriyor. Bunun için kendinizi etkileyecek şeylerden uzak durun diyorum'' ifadesini kullandı.

Turkcell Süper Lig'deki maçlarda seçilen bazı pozisyonları görüntüleri eşliğinde değerlendiren Sarvan, ligdeki Konyaspor-Fenerbahçe maçında Önder Turacı'nın attığı golle ilgili orta hakem Kuddusi Müftüoğlu ile yardımcı hakem arasında iletişim bozukluğu yaşandığını ve hakem Müftüoğlu'nun yardımcı hakeminin uyarısıyla kararını değiştirdiğini söyledi. Sarvan, Müftüoğlu'nun elini havaya kaldırana kadar yardımcı hakemin verilen kararı anlayamadığını, ayrıca hakem Müftüoğlu'nun da kararı verdiği sırada durduğu yerin yanlış olduğunu kaydetti.

TARTIŞMALI GOL NASIL ATILMIŞTI?

Süper Lig'de16. haftanın açılış maçında Konyaspor'a konuk olan Fenerbahçe, rakibini 2-1 yendi. Ancak maça damgasını vuran olay Önder'in eliyle attığı goldü.
Karşılaşmanın 34. dakikasında Fenerbahçe, Önder'in tartışmalı golüyle 1-0 öne geçti. Maçın hakemi Kuddusi Müftüoğlu, pozisyonda Önder'in ofsayt olduğu gerekçesiyle önce golü vermedi ve maçın devam etmesi gerektiğine hükmetti. Ardından Fenerbahçeli futbolcuların itirazı geldi. Bu sırada karşılaşmanın yardımcı hakemi pozisyonun ofsayt olmadığını söyledi. Ancak Önder'in elle oynaması hakkında bir şey söylemedi. Bu kez yardımcı hakemini dinleyen Kuddusi Müftüoğlu, yardımcısı Nihat Mızrak'ın uyarısının
ardından kararını değiştirdi ve orta noktayı işaret etti. Konyasporlu futbolcular, gol kararının ardından maçın hakemine yoğun itirazlarda bulundu.

konhaber

Hamdım             Piştim            Yandım
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: