bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 16 Nisan 2024 - 11:43 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Gönderen Konu: Neden moderatörler hep aynı kişiler ?  (Okunma Sayısı 12647 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alimse
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 31 Aralık 2006 - 21:31 »

bence adminin mod olması doğru değil admin zaten herşeyi yapar
ayrıca mod üğnvanı olması doğru değil
yeni modlar istiyoruz
osmankoyuncu
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2007 - 00:12 »

Aynı konu daha önce açıldı ve cevaplandı. Lütfen konu açmadan önce forumda araştırma yapmaya dikkat edelim.

Sitemizle ilgili olan düşüncelerinizi önerilerinizi lütfen forumda ki sitemiz bölümüne açmaya dikkat edelim.

alimse görüşlerini bildirdiğin için teşekkür ederim. Bu önerinin sebeplerini ve düşüncelerini biraz daha detaylı anlatabilir misin ?

Son olarak bu konu ile ilgili olan başlık http://bozkir.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=69

Bu Vatanın Ekmeğini Yiyip Bu Vatana İhanet Edenler
Bir Gün Ekmek Yediği Yerden Kurşunu da Yerler!
dagliefe
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2007 - 01:31 »

artık binbeşyüz üye oldu üç adet mod az değilmi ,nasıl takip edebileceksinizki.
kimin ne yazacağı belli değil.
biri diğerine hakaret edince günlerce kalabiliyor tatsızlık olabiliyor.
en azından aktif olan üyeler belli yerlere mod olabilir.
alimse bir mesaj yazmış kızdırmışsınız bir daha yazmamış.
onu kızdıracak kadar siz niye kızdınızki...bilgilendirirseniz memnun olurun sağlıcakla kalınız.
osmankoyuncu
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2007 - 01:52 »

Alıntı sahibi: "dagliefe"
artık binbeşyüz üye oldu üç adet mod az değilmi ,nasıl takip edebileceksinizki.
kimin ne yazacağı belli değil.
biri diğerine hakaret edince günlerce kalabiliyor tatsızlık olabiliyor.
en azından aktif olan üyeler belli yerlere mod olabilir.
alimse bir mesaj yazmış kızdırmışsınız bir daha yazmamış.
onu kızdıracak kadar siz niye kızdınızki...bilgilendirirseniz memnun olurun sağlıcakla kalınız.

Sayın dagliefe alimseye kızmadım ben o mesajada , onun bana kızdığını sanmıyorum çünkü sohbet odasında çok muhabbet ettik kendisi ile. Ben önerisi için biraz daha bilgi istedim sadece. Ve bu soru cevaplandığı için konu ile ilgili görüşlerini o konudan devam etmesini istedim.

Yönetimle tekrar görüşüp yeniden bir karara bağlarız. Öneriniz için teşekkür ederim.

dagliefe
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2007 - 01:55 »

inşallah görüşürsünüz..

ilginize teşekkür ederim
osmankoyuncu
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2007 - 02:05 »

Alıntı sahibi: "dagliefe"
inşallah görüşürsünüz..

ilginize teşekkür ederim

Görüşürüz yarın  :wink:

navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2007 - 22:08 »

Sebebini merak etmekte haklısınız tabi. Sonuçta sizler olduğunuz için bu site var. Moderatör almamamızın sebebine gelince tek sorunumuz güven. Özellikle bir üye daha ilk mesajlarında mod diye başlıyorsa güvenemiyoruz elbette. Siz de güvenemezsiniz zaten. Geçmişte sitemize ne kadar saldırı yapıldığını anlatmayayım size. Bunu yapan kimi zaman Bozkır dışından sitemizle alakalı olmayan kişilerdi. Kimi zamanda Bozkır'lı birileriydi. Kalın yazılı kelime işin özünü anlatıyordur herhalde. Sitemizden birebir tanıdığımız üyelerimizde sağolsunlar herhangi bir şey olduğu zaman haber veriyorlar. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Şimdilik buradayız biz zaten. Eğer moderatör almayı hiç mi düşünmüyorsunuz derseniz öncelikle tanıdığımız kişileri moderatör yaparız zaten. Şartlar neyi elverirse ona göre çizgimizi koyarız. Bu konuda bize teklifte bulunupta kızdırdığımız üyelerimizden özür diliyoruz.
İlginize teşekkürler.
elfida
Forum Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2007 - 11:39 »

Bence yeni modarötör aramak yerine , elimizdeki üyelik vasfıylada siteye yardımcı olabiliriz eğer amaç buysa.Örneğin sohbet bölümünde aktif olup yardım isteyen üye arkadaşlarımıza elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz.Çoğu kişi forum kullanmasını bilmiyor.Bu arkadaşlarımıza yardımcı olursak eminmki aktif sayısı artacak.bunun için sohbet bölümünde aktifliği artırmak lazım... :wink:
dagliefe
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2007 - 01:49 »

Alıntı sahibi: "navruz"
Sebebini merak etmekte haklısınız tabi. Sonuçta sizler olduğunuz için bu site var. Moderatör almamamızın sebebine gelince tek sorunumuz güven. Özellikle bir üye daha ilk mesajlarında mod diye başlıyorsa güvenemiyoruz elbette. Siz de güvenemezsiniz zaten. Geçmişte sitemize ne kadar saldırı yapıldığını anlatmayayım size. Bunu yapan kimi zaman Bozkır dışından sitemizle alakalı olmayan kişilerdi. Kimi zamanda Bozkır'lı birileriydi. Kalın yazılı kelime işin özünü anlatıyordur herhalde. Sitemizden birebir tanıdığımız üyelerimizde sağolsunlar herhangi bir şey olduğu zaman haber veriyorlar. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Şimdilik buradayız biz zaten. Eğer moderatör almayı hiç mi düşünmüyorsunuz derseniz öncelikle tanıdığımız kişileri moderatör yaparız zaten. Şartlar neyi elverirse ona göre çizgimizi koyarız. Bu konuda bize teklifte bulunupta kızdırdığımız üyelerimizden özür diliyoruz.
İlginize teşekkürler.

evet bu sitede yeniyim navruz kardeşim ama ,hayatımın ilk siteside değil elbette veya hiç sitelere yazmıyorum anlamına gelmez.yani bu işi bilmiyorum anlamınada gelmez.
ve beni mod yapda demedim.ilk satırında beni kastediyorsan.
diğer vurgularındada güven yok diyorsun .yani bu sitedeki kimseye güvenemiyormusunuz
bu satırlar yüzlerce mesaj yazmış uzun zamandır siteye  yazan üyeleri kırmazmı rencide etmezmi ,
 .biri siteye saldırdıysa herkesi böyle görmende yanlış bence.araba kaza yaptı diye hiç arabaya binmeme gibi bir şey
.cizginizi elbet siz cizeceksiniz ama bukadar ürkek olmayın biraz cesur ve atak olsanız iyi olmazmı.
araştırdım bir yönetici varki birkez bile mesaj yazmamış,diğer iki yöneticide kısmen size bağlı kafalarına göre hareket edemiyorlar gibi izlenimde gördüm.yani bu durumda krallık gibi bir site oluşmuyormu.
elfida kardeşim sana gelince navruzun yazısını iyi okumadın galiba,şuan sende güvenilmezsin,ne zaman kendine güven sağlayacaksın hiç düşündünmü.
bana kızıp ya başlığı kilitlemek yada tokat atargibi cevap yazmazsanız medenice sohbet edergibi yazışırsak memnun olurum.
ben ,uygarca medenice saygılı ve diyalog içinde bu başlığı kafam alanadek meşgul edeceğim izniniz olursa tabi..
ben modluk hevesinde değilim hiçbir zamanda ısrar etmiyorum,bu yazımdan sonra 2000 mesajda yazsam olamam zaten.
ama siteye hareket getirecegine inanıyorum bu tür girişimlerin.....hepinize  saygılarımı sunuyorum.hoşçakalın
hilal
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2007 - 09:35 »

Alıntı sahibi: "alimse"
bence adminin mod olması doğru değil admin zaten herşeyi yapar
ayrıca mod üğnvanı olması doğru değil
yeni modlar istiyoruz

bence bozkırlı olarak biraz da ha yakınlaşmanın biraz daha kaynaşmanın zamanı diyorum.
bu güven ortamı ne ise sağlayalım bir birimize.
bende navruz beyden nasıl mod olunur ,mod olmanın kuralları ve tek sorun güven ise bunun sartları nelerdir bilgi rica edeyim,tüm üyeler adına
adımımızı nasıl atacagımızı bilelim.ben yeni üyeyim ama suçlanmadım degil bende mod olmak istemem hiçbir zaman ama ,ya mod ol güvenilir ol ya olma güvensizmi ol.
eminim bu anlamda değildir  sizler gerçekten birer değersiniz ama yüreğimizide rahatlatmanız dileğiyle.
hepinize başarılar sevgiler.
osmankoyuncu
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2007 - 12:17 »

Alıntı sahibi: "navruz"
İlginize teşekkürler.

Arkadaşlar navruzun yazısını dikkatli bir şekilde okumanızı rica ediyorum. Özellikle kalın ve altını çizili yaptığım yerini.

Sizin dediğiniz gibi söylemeye çalıştığınız biz hiç bir üyemize güvenmiyoruz. Öyle bişey kesinlikle yok. Dediğiniz gibi biz sitemize uzun süre yazan kişleri gerek site bulışmalarından gerekse birebir görüşmelerimizden tanıyoruz ve zaten şu an onlar birer mod gibi çalışıyor. Herhangi bişey olduğunda Allah razı olsun haber veriyorlar. Site ile ilgili görüş ve önerilerini her zaman paylaşıyorlar. İlla ki üyenin üstünde mod yönetici yazacak diye bir kaide yok. Zaten üye listesinde görünmesek bile yöneticiler hemen hemen her zaman sitedeler. Elbette bu demek değildir ki size hiç güvenimiz yok ama bir de bizim açımızdan düşünün. Ben şu an mod yapmak istesem bu sitede en az 20 tane mod olur bunların dün üye olmuş yada 2005 yazında üye olması farketmez.  Gerekirse uygun görülürse yaparız zaten bir kaç kişiyi. anlıyorum sizi daglıefe ve görüşleriniz için teşekkür ederim.

Son olarak yeni mod olanlar acaba kendi başına buyruk mu hareket edecekler . Yani biz yönetici olduğumuz halde kafamıza göre hareket edemiyoruz ama mod bizden bağımsız mı olacak ? Sizin ilk siteniz bu değil biliyorum ama ve sizde bilmelisiniz ki sitede adminler mod dan yetki olarak üstündür. Ve bu şu anlama da gelmez ki biz navruz ne derse onu yapıyoruz. Biz bir ekibiz kararları alıyorken beraber alıyoruz bunları navruzun sizlere duyurmaları sizde böyle bir izlenim yarattı sanırım. Elfida ya gelince o bizim tanıdığımız güvendiğimiz üyelerden birisidir.

navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2007 - 22:09 »

Siz yanlış anladınız beni. Yazdığım mesajı tamamen üzerinize almışsınız. Bilesiniz ki yukarıdaki mesajı size
isnaden yazmadım. Bu günlerde çok mesaj geliyor bizlere böyle. Tüm bunlara karşılık yazmıştım o mesajı.
Demişsin ki uzun zamandan beri sitemize yazan üyeleri rencide ediyorsunuz. Buna ihtimal bile vermiyorum.
Zaten birçoğuyla birebir tanıştık, konuştuk. Onlar sayesinde yeni mod ihtiyacı duymuyoruz zaten.
Herkese karşı bir güvensizlik hissinde de değilim. Yukarıda dedim zaten yeni modlar kesinlikle tanıdığımız kişiler olacaktır.
Mesaj yazmayan yöneticiye gelince. Bu sitedeki Forum haricindeki bütün bölümler onun elinden çıkma. Köşe Yazıları, haberler,  içimizden biri vs. hepsini saymayayım şimdi. Malesef bulunduğu konum itibariyle foruma yazacak zamanı yok. Ama foruma yazmaması site için birşeyler üretmediği anlamını çıkarmaz öyle değil mi?
Ayrıca dediğin şekilde krallık gibi bir yönetim şekli de yok. Yapılacak değişiklikleri kendi aramızda konuşup karara bağlıyoruz.

Korkma sana kızıp başlığıda kilitlemem. Her türlü yapıcı eleştiriye açığız. Yıkıcı ve rencide edici olmadıkça her türlü görüş ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.
Bu mesajı yazdığın için sana kızmıyorumda. Sonuçta bozkir.net söz konusu. Senimod yapmayız diye bir şeyde yok. Zamanın ne göstereceği belli olmaz.
Bir söz vardır. Keser döner, sap döner. Gün gelir hesap döner.

Moderatörle üye arasındaki fark moderatörün yazılan mesajlara müdahale edebilmesi, konuları taşıyabilmesi, istenmeyen mesajları silebilmesi olarak özetleyebiliriz.

Sonuç olarak mod almayı hiç düşünmüyor değiliz. Ama alacağımız arkadaşlarda arayacağımız nitelikler öncelikle tanıdığımız biri olması ve forumda aktif olmasıdır.
İstemeden kırdığımız üyelerimizden özür diliyoruz.
Saygılarla...
dagliefe
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 06 Şubat 2007 - 23:55 »

açıklamalarınız için teşekkkür ederim
kendi pencerenizden bakınca hava hoş olabilir ama ben birazda üye penceresinden bakmanızı öneriyorum
öyle her aktif üyeyi zaten tanıyoruz bize bildiriyorlar demekle her şey hallolmaz.
madem bu üyeler hem kuraldişı yazmıyor hemde size bildiriyorsa hala neyin güveni aradığınız .
diyelimki rockseveri mod yaptınız sonra ne olacak,rocksever kendinde bir sorumluluk hissedecek siteye daha çok uğrayacak daha çok yazacak ve daha çok cevap gelecek.ve site bir duvar olmayacak  şuan değil ama olmasıda beklenemez yani.
sevgi paylaşıldıkça çoğalır diyor, hepinize başarılar diliyorum
not.rocksever ile hiçbir alakam yoktur,sadece ençok yazan olarak misal verdim.........
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #13 : 07 Şubat 2007 - 11:09 »

Biz onlarda zaten güven aramıyoruz ki. Mesajları dikkatli okursan bunu ilk mesajlarında modluk talep eden üyeler için söylemiştim.
dagliefe
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2007 - 19:56 »

sizi anladığımı sanıyorum navruz bey .ama kişi sevdiğine sevdiğini belli etmeli
bunu teoride değilde pratikte uygulamalı .
yasal prosüdüre dökmeli
sorumluluk ve iş yapıyorum hazzını yaşatmalı.
kısaca 5 mesaj yazanla sürekli bu sitede bulunan binlerce yazan kişinin üzerinde bir kıdem farkı olmalı
yeni gelen bir üye  bunu ayırabilmeli.
kimle muhattap olduğunu bilmeli.
bunlar benim fikrimdi anlayışla karşıladınız sağolun.
keşke bazı üyelerde fikirlerini yazsalardı buraya ama mealesef.
uzatmayacağım gerek yok merek eden bu konuları bu başlıkta öğrenir en azından.
teşekkürler
Sayfa: [1] 2   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: