bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 20 Nisan 2024 - 03:27 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Bozkır Dernekleri ve bursları  (Okunma Sayısı 3060 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
rockseverr
Forum Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Mart 2007 - 12:23 »

Bozkır Haberleri : Sivil Toplum Örgütleri Bozkırlı Zeka Küpüne Ne Zaman Sahip Çıkacak?
Gönderen Ali AKGÜL on 2007/3/1 12:30:00 (20 okuma)  
Body>

Bozkır’ın Dereköy Beldesi’nden yetişen Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi zeka küpü Erşan Taşan’a, genel merkezleri İstanbul’da bulunan Bozkırlılar Vakfı ve Bozkırlılar Derneği’nin burs vermemesi ve sorunlarına çözüm üretmemesi üzüntü yarattı.

Bozkırların Özgür Haber Portalı sitemize elektronik mektup göndererek mağduriyetinin giderilmesini vurgulayan Erşan Taşan, 2006 ÖSS sonuçlarıyla Türkiye çapında sayısal-2 puanıyla 91’inci, sayısal-1 puanıyla 9’uncu ve sözel-1 puanıyla da 5’inci olarak Bozkır’ın göğsünü kabartarak Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenime başladı. Erşan Taşan, Bozkır’dan çıkan böyle bir başarı tablosuyla her türlü desteği hak etmesine rağmen gerek Bozkırlılar Derneği’ne, gerekse Bozkırlılar Vakfı’na yaptığı burs ve yardım çağrılarına karşılık alamadı. Bozkırlılar Derneği’ne 16 Kasım 2006 günü yapılmış başvuruya burs çıkmadı, çeşitli çelişen ifadelerle kaynak kısıtlılığı gerekçe gösterilerek yardımda bulunulmadı. Bozkırlılar Vakfı ise bu eğitim öğretim yılında bu tür bir yardımın gerçekleşemeyeceği yönünde olumsuz yanıt verdi.

BozkirinSesi.Com haber portalı olarak gelişmeleri kamuoyunun bilgisine sunarken, yüksek öğrenimini sürdürmekte olan bu zeka küpü gencimizle iletişim kurmak isteyen  hemşehrilerimizi ersantasan@gmail.com elektronik posta (e-mail) adresiyle bağlantı kurmaya çağırıyoruz.

Yorumsuz.sadece böyle bir habere rastladım ve sizlerle paylaşmak istedim.
Pessimist
Süper Aktif Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Pessimist Sytle

Site
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2007 - 12:59 »

Güzel Böyle Sorunları Gündemden Düşürmemek Lazım...

Arkadaş İçin elimizden Geleni Yapmalıyız... Burs verebilecek kişileri Yönlerdirmeliyiz

Tşk rocksever

Susuz çölde inci ßulsan damla arar gözlerin...

Ahvalim suskun , Dokunan ßana Mendil Tutsun...
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2007 - 00:53 »

Alıntı sahibi: "rockseverr"
Bozkırlılar Derneği’ne 16 Kasım 2006 günü yapılmış başvuruya burs çıkmadı, çeşitli çelişen ifadelerle kaynak kısıtlılığı gerekçe gösterilerek yardımda bulunulmadı. Bozkırlılar Vakfı ise bu eğitim öğretim yılında bu tür bir yardımın gerçekleşemeyeceği yönünde olumsuz yanıt verdi.

Bu tür işlerin biraz içinde olduğumdan dolayı dernek ve vakıf adına cevap vereyim. Öncelikle Vakıf belli kriterler koymuş durumda. Başvuru , mülakat tarihleri önceden belirleniyor ve zamanında yapılmayan başvurular işleme alınmıyor. Ayrıca fazla miktarda başvuru olduğundan genel olarak referans sistemiyle burs veriyor. Ellerinden gelse bütün başvuru yapanlara verecekler ama imkanları yetersiz.
Derneğe gelince geçtiğimiz yıllarda hemen hemen bütün başvurulara burs veriyordu. Ama bu yıl maddi sıkıntıları olduğu için burs VEREMEYECEK.
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: