bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 14:44 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Windows Live Messenger 8.5 Beta  (Okunma Sayısı 4779 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 30 Mayıs 2007 - 04:28 »

Windows Live Messenger 8.5 Beta internete sızdı. Denemek isteyenler için Türkçe yaması da hazır. Yeni versiyon Microsoft'un yeni planlarını da açığa vuruyor.

Microsoft'un test kullanıcılarına denemesi için sunduğu Windows Live Messenger 8.5 Beta sürümü internete düştü. Programdaki ince bir ayrıntı Windows Live Messenger, Windows Live Mail ve Windows Live Writer adlı programların tek çatı altında toplanacağının göstergesi olabilir. 8.1 sürümünde "Install_Messenger.exe" olan kurulum dosyasının iç adı, 8.5 beta'da "WLSuite.exe" olarak değişmiş.

Windows Live Mail adından da anlaşılabileceği gibi e-posta yazılımı, Outlook Express'in varisi olarak gösteriliyor. Windows Live Writer ise Windows Live Space'de sahip olunan alana içerik göndermeyi kolaylaştırıyor.

WLM 8.5'te yeni bir arayüz de bizi bekliyor. Ayrıca program artık "MSN Messenger" klasörüne değil "Windows Live\Messenger" altındaki klasöre kuruluyor. Denemek için aşağıdaki bağlantılardan kurulum ve dosyalarını alabilirsiniz. Kurulumda "Acepter"e tıklayarak kuruluma devam etmeniz gerekiyor. Kurulum tamamlandıktan sonra Windows Live Messenger'ı kapatıp "msgslang.8.5.1235.0517.dll" dosyasını Program Files dizini altındaki "Windows Live\Messenger" klasörü altına kopyalamanız ve çıkan uyarıya evet yanıtı vermeniz yeterli.

Programı İndir
Türkçe Dil Paketi

Kaynak : SDN
osmanyilmaz
Forum Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2007 - 07:35 »

başka bi yerden indirmiştim ama .kurmamıştım güvenememiştim artık deneyebilirim kefil navruz olduktan sonra.
uyumlu çalışmayan tarafları çok diyorlardıda  ondan:(  Smiley

hakkımda bilgisi olmayanın fikride olmasın
www.sorkunkasabasi.com www.osmanyilmaz.tr.cx
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2007 - 07:37 »

Osman abi sen yine de bir düşün kurmadan önce. Bu sürüm yeni çıkacak . Test sürümü buradaki yayınlanan. Fazla özellik lazım değil diyorsan 7.5 kur. Live Messenger biraz zorluyor bilgisayarı. Sorun olmuyor ama başka işlerle uğraşırken biraz ağırlaştırıyor.
osmanyilmaz
Forum Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2007 - 23:30 »

sağlasın tavsiyene uyacağım Cool

hakkımda bilgisi olmayanın fikride olmasın
www.sorkunkasabasi.com www.osmanyilmaz.tr.cx
dogukan42
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2007 - 00:58 »

valla ben 7,5 ten çok memnunum  üzerine tanımam hem hızlı hem güvenli llive sürümlerinin hepsinde güvenlik açığı var  dikkatli olum ayrıca msn 7,5 e geri dönmek isteyenlere yardım edebilirim sürüm yükseltme sorunu yanii
osmankoyuncu
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2007 - 01:04 »

Güvenlik açıkları genellikle beta sürümlerde yada proğramın ilk aylarında sorun olabiliyor. Live messenger artık açıksız diye biliyorum hatta xss açığı live ile kapatıldı ki xss açığına yakalanmak çok kolay. mailinize gelen bir adrese tıklamanız cookie bilgilerinizi karşı tarafa göndermenize sebep oluyor ve bir proğram sayesinde o bilgilerden yararlanıp kişinin hotmailine erişilebiliyor.

Bence hiç  hotmail.com uzantılı mail kullanmayın gül gibi gmail varken  Cheesy

Bu Vatanın Ekmeğini Yiyip Bu Vatana İhanet Edenler
Bir Gün Ekmek Yediği Yerden Kurşunu da Yerler!
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2007 - 16:56 »

Bu arada 8.5 beta aşamasından çıktı. İsteyenler indirebilirler
dogukan42
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2007 - 01:31 »

7,5 ten şaşmam   manyak hızlı ve güzel kasma da yapmıyo plus la bereber gül gibi geçiniyolar  vallaaa
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: