bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 11:37 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Gönderen Konu: Cumanız Mübarek olsun.  (Okunma Sayısı 19684 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mehmetbasaran
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #30 : 02 Kasım 2007 - 11:11 »

Peygamberimiz (S.A.S.) buyuruyor ki:

Cehennem her gün zevalden önce ögle vakti girmek üzere iken yeniden tutusturulur Cum\'â hariç, o sirada namaz kilmayiniz. Cünki Cumâ Gününün tamami namaz oldugu için cehennem o gün hiç tutusturulmaz.»

Kâb-ul Ahbâr buyurur ki;

Ulu Allah beldeler içinde Mekkeyi, aylar içinde Ramaza'ni, günler içinde Cumâyi ve geceler içinde Kadir gecesi'ni üstün kilmistir.»

Söylendigine göre. Cumâ günü, kuslar ve böcekler oralarinda karsilasinca Selâm, selâm, ne iyi gün derler.

Peyganberimiz (S.A.S.) buyuruyor ki:

Cumâ Günü veya gecesi ölene Allâh sehid mükâfati yazar ve onu kabir fitnesinden korur.
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

BOZKIRLI OLMAK AYRICALIKTIR.

« Yanıtla #31 : 02 Kasım 2007 - 13:30 »

cumanız mübarek olsun...

O'na yar olmuşum O'nun kuluyum
Mazimin yarına giden yoluyum
Hem çağdaşım hem Anadolu'yum
Ne sağda ne de solda gör beni

Ozan Uğur IŞILAK
menzilli
Süper Aktif Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #32 : 02 Kasım 2007 - 17:47 »

lailahe illallah cumanın sebebiyle,muhammedürresulullah gerek yüzün gölgesiyle,dünya ve ahiret muradımı ver,melekler duasıyla.ya vedüdüm ente maksudum.kulhuvallahü ehad binbir isminden medet, yetiş muhammed
kulhuvallahü ehad binbir kere ya samed.cennet kapılarını aç,benim günahımdan geç.benim günahım var ise,senin gibi hakk'ım var.muhammed aleyhisselam gibi dostum var.ilahi kabre vardığım gece lütfeyle yalnız kaldığım gece,bilmediğimi bildir,kabrimi nur ile doldur,kevser şarabına kandır,ulu cemalini göster.estağfirullah istiğfarın ben zayıf günahkarım.ya celil ya cabbar sen bağışla günahım.ya sattar,ilahi cennet cemalini göster bana,gece gündüz yalvarırım sana,dünya ve ahiret muradımı ver bana.rabbim allah,fikrim zikrullah,kalbimde resulullah.evvelim allah,ahirim allah.lailahe illallah muhammedürresulullah.cuma günümüz var,islam dinimiz var.muhammed gibi şahımız var.allah dedim dostum,99 ismine mühür vurdum üstüne.estağfirullah ve etübü ileyk.sırrım sübhanım allah,derdim dermanım allah.gafil kuluna gam düşmüş yetiş imdadımıza ya muhammed.kulhuvallahü ehad binbir kere ya samed.keremler kani muhammed.umarız senden şefaat.lailahe illalahtır sözüm,ihlas-ı şerifte yüzüm,ayetel kürsi hakkı için sen kabul eyle sözüm.bugün cuma günüdür,dinim islam dinidir.dinim islam dini olduğuna,yedi binin hıfzına mühürledim üstüne.lailahe illallah üç muradım var: allah biri,cennet biri,ırmak biri.didarını aç cemalini göster. ya resulullah, ya rabbena her halim malumdur sana.gece gündüz yalvarırım ben sana,daima muhtacım cemalini göster bana.cennetine davet et.allahım kanaat,kabrimizde rahatlık,sırat ta selamet,tatlı canımız sana emanet.son nefesimizde selametler ihsan eyle,kabir sualimizi ve dualarımızı asan eyle,cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.lailahe illallah selalar duası için,muhammedürresullullah arş-ı ala gölgesi için,hastalara şifa,cümleyi hasretlerine kavuştur,muratlarına erdir selalar duası için. bir allah ismin, ya resullullah, ya celil etme sefil.gönder delil.ilahi ya rabbi,hacetimizi rahmet deryasına ulaştır,duaya açılan elleri icabete eriştir.allahım senden başka kimsemiz yoktur.lailahe illalah arş-ı alaya,muhammedürresulullah şükür mevlaya.gani ya allah dualarımızın kabul olmasını isterim.ya rabbi ya rabbena herhalim malumdur sana.inayet eyle yüzbin kere hamd ederim sana.cenneti ala da cemalini göster bize.lailahe illalah günahlarımızı af eyle.muhammedurresulullah makamımızı nur eyle.ilahi ya rabbim son nefesimde kendime hakim olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim,erde geçte,dağda,taşta sen yetiştir.ya muhammed selatü selaya yolladım mevla ya. sen benim muradımı ver allahım gelecek cumaya.lailahe illallah kalbimizi karartma ,lailahe illallah rızkımızı azaltma,lailahe illallah kabrimizi daraltma,senden başka kapı aratma,lailahe illallah imanla sabır,muhammedürresulullah azapsız kabir.allahım bizi af eyle,rızkımızı bol eyle,kabrimizi nur eyle.kabre girdiğim zaman sual meleklerini asan eyle.evvelim allah,ahirim allah,kalbimde beytullah.lailahe illallah muhammedürresulullah.eşhedüenla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdühü ve resulühü diyerek çene kapamak nasip eyle ya rabbi.allahım şeytanın şerrinden,düşmanın mekrinden,bilhassa nefsimizin şerrinden,kabirdeki yılanlardan,çiyanlardan,ölümün dehşetinden,kabrin vahşetinden,sıratın zulmetinden muhafaza eyle.ölümün hayırlısını,üç ayların birisini,yasin in yarısını okurken ölmek nasip eyle ya rabbim.

BİR SEVDAM VAR..ONUN İÇİN BURDAYIM...
mehmetsayin
Süper Aktif Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #33 : 02 Kasım 2007 - 17:48 »

Ebû Hüreyre -radıyallahu anh-dan rivâyet olunduğuna göre Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz Hazretleri buyurmuşlardır ki:

“Cum’a gününde bir saat vardır. Allah’ın kullarından bir müslim namazda ve kıyamda iken Allah Teâlâ’dan niyâz ile bir şey isteyip duâsı o saate tesadüf ederse Allah teâlâ Hazretleri o kimsenin dileğini verir.”  Böyle buyurduktan sonra mübarek küçük parmağının ucuna işaret buyurdu.

Cum’a gününün içindeki saat, küçük parmağına nisbetle parmağın ufak ucu ne kadar ise, güne nisbetle o kadar az bir müddetdir ki o saat içinde her halde duâ müstecâb olur demektir.

Dostlukların kurulması zor Kalplerin kırılması kolay
M. Sayın

Toplumsal hayatta en yararlı erdem hoşgörüdür. Dale Carnegie

İnsanların renkleri ayrı olsada göz yaşları aynıdır
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #34 : 09 Kasım 2007 - 08:17 »

09.11.2007 cuma

cumanız mübarek olsun...

Ozan Uğur IŞILAK
elfida
Forum Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #35 : 09 Kasım 2007 - 08:43 »

Hayırlı Cumalar  :cicek:
ramazanoguz
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #36 : 09 Kasım 2007 - 09:08 »

Hz. Muhammed’in ahlakı, Hz. Süleyman’ın saadeti, Hz. Eyyüb’ün sabrı,
Hz. Yusuf’un güzelliği, Hz. Hamza’nın cesareti, Hz. Ömer’in adaleti ve
bütün peygamberlerin duası sizinle olsun.
Cumanız mübarek olsun
osman_sel
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #37 : 09 Kasım 2007 - 09:10 »

hayırlı cumalar
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #38 : 16 Kasım 2007 - 08:15 »

16.11.2007  cuma

cumanız mübarek olsun..

Ozan Uğur IŞILAK
mehmet_86
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #39 : 16 Kasım 2007 - 13:06 »

sizlerinde cuması mübarek olsun
ramazanoguz
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #40 : 30 Kasım 2007 - 08:36 »

Cumaniz Mübarek Olsun, Rabbim Yapacaginiz Her Türlü Ibadet Ve Taatlerinizi Kabul Eylesin.

CUMA İLAHİSİ

Cuma günü evde kalma,
Dünyanın işine dalma,
Sevabı çok, mahrum olma,
Bu mubarek Cuma günü.

Perşembeden işi bitir.
Tevhide tesbihe otur.
Durmadan selavat getir.
Bu mubarek Cuma günü.

Gökten melekler dökülür.
Nurdan direkler dikilir.
Şeytanın beli bükülür.