bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 20 Nisan 2024 - 17:21 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Vatandaş  (Okunma Sayısı 2425 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Kasım 2008 - 15:48 »

Seçmen listeleri askıya çıktı

Oyunuza sahip çıkma zamanı

29 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde oy kullanacakların, bilgisayar destekli merkezi seçmen kütüğü listeleri 26 Kasım'dan itibaren muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. Seçmen kütüklerinin güncelleştirilmesi amacıyla askıya çıkarılan listeler, 5 Aralık'a kadar 10 gün boyunca askıda kalacak.

Adrese dayalı nüfus sayımı esas alınarak belirlenen listede güncelleştirme için, isimleri yazılı olmayan ya da kimlik ve adreslerinde eksiklik olanlar, öğrenci olup öğrenimini gördüğü yerde oy kullanmak isteyenleraskı süresi içerisinde yerleşim yerini aynı ilçe içinde başka bir muhtarlık bölgesine veya bir ilçeden diğer bir ilçeye nakleden kişiler,

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine bizzat müracaat edecek. Askerliğini yeni tamamlamış olup listede kaydı bulunmayanlar ile kamu hizmetlerinden süreli olarak yasaklı olup da yasaklılık süresi sona erenler ise İlçe Seçmen Kütük Bürosuna
başvurabilecek.

Kısıtlı ya da kamu hizmetlerinden yasaklı olanlar, MERNİS adres kayıt sisteminde bulunmayanlar, askerlik görevini ifa edenler ve askeri öğrencilerin adları ise listelerde bulunmayacak.
...

Hamdım             Piştim            Yandım
Mustafa Tekin
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2008 - 15:49 »

uyardıgınnız için teşekkürler

Bozkır Sevdalısı
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: