bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 19 Nisan 2024 - 14:00 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: beşiktaş-galatasaray derbisi...  (Okunma Sayısı 3280 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
serseri42
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 21 Aralık 2008 - 21:35 »

Aslan Kartal'ı dörtledi

Türk futbolunun iki köklü kulübü ilk yarının son derbisinde karşı karşıya geldiler. Çok ilginç bir maç oldu. Maçta tam 6 gol atıldı.
Süper Lig'de yılın son derbisi gol yağmuruna sahne oldu. Galatasaray, ezeli rakibi Beşiktaş'ı Ali Sami Yen'de 4-2 yendi. Beşiktaş'ın ikinci yarı 10 kişi oynadığı maçta Milan Baros hat-trick'le yıldızlaştı. Galatasaray puanını 33 yaparken, Beşiktaş'ın zirveyle arasındaki puan farkı 6'ya çıktı.
2008-2009 sezonunun ilk yarısı dev bir maçla kapandı. 16. haftada karşılaşan ezeli rakipler Galatasaray ile Beşiktaş'ın mücadelesinde gülen taraf 4-2'lik skorla Galatasaray oldu.

Sar-kırmızılılar bu sonuçla devreyi 33 puanla 3. sırada kapatırken, Beşiktaş ise 28 puanla 6. sırada kaldı.
Ali Sami Yen Stadı'ndaki karşılaşmaya çift forvetle başlayan ve orta sahasını da kalabalık tutan Galatasaray, kanatlardan atak organizasyonlarıyla Beşiktaş kalesine gelirken, henüz 8. dakikada Servet'in golüyle öne geçmeyi başardı.

Maça başlarken savunmasını kalabalık tutan Beşiktaş, Galatasaray kalesine geldiği pozisyonlarda yaptığı pas hataları nedeniyle etkili olamazken, Servet'in golüne 13. dakikada Delgado ile cevap vermeyi bildi.

Defansında az adamla yakalandığı pozisyonda Delgado'nun golünü engelleyemeyen, ancak hemen 2 dakika sonra penaltıdan Baros'un golüyle yeniden öne geçen Galatasaray, artan Beşiktaş ataklarına karşı ilk yarının son bölümlerinde kalesini korumayı başardı ve devreyi 2-1 önde geçti.

Beşiktaş ikinci yarının başında 10 kişi kaldı. Siyah-beyazlıların Arjantinli kaptanı hakem Cüneyt Çakır tarafından kendisine itiraz ettiği gerekçesiyle ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı. 50. dakikadaki bu olaydan 3 dakika sonra Galatasaray eksik rakibi karşısında Baros'un ikinci golüyle durumu 3-1 yaptı.

İkinci yarıda artan yağmurla birlikte gollerin de hızı kesilmedi. 10 kişi kalan Beşiktaş iki dakika sonra Holosko ile farkı tekrar 1'e indirirken, 66. dakikada Uğur İnceman, ceza sahası içinde Lincoln'ü düşürünce topun başına geçen Çek yıldız Milan Baros, kendisinin üçüncü, takımının dördüncü golünü attı.

Beşiktaş ilerleyen bölümde Bobo ve Zapotocny ile pozisyonlar yakalarken, Galatasaray'da da Servet'in bir kafa vuruşu direkten döndü.

Kalan dakikalar başka gol getirmeyince, Galatasaray bu sonuçla bu sezon hiç yenilmediği Ali Sami Yen Stadı'nda Beşiktaş'ı da devirerek, ligin ilk yarısını 33 puanla 3. sırada kapattı. Ligde üst üste 4. kez kazanan sarı-kırmızılılar, ezeli rakibine karşı evinde oynadığı son 11 maçta da 10. galibiyetini aldı.

Fenerbahçe derbisinden sonra Galatasaray'a karşı da 10 kişi kalarak kaybeden Beşiktaş ise devreye 28 puanla ve lider Sivasspor'un 6 puan gerisinde girdi. 2002'den bu yana gülemediği Ali Sami Yen'de bir kez daha kazanamayan siyah-beyazlılar, deplasmanlardaki derbi galibiyetine olan özlemini de 5. sezona taşıdı

TÜM DÜDÜKLERİ GALATASARAY İÇİN ÇALDI

Sergen Yalçın "böyle bir derbi maçı yöneten hakem ilk kez görüyorum" diye başladı ve şöyle devam etti:

"Her bir düdüğünü Galatasaray için kullanır mı bir hakem? Geceye damgasını vuran Cüneyt Çakır'dı. Aslında ligin ilk yarısına damgasını vuran hakemlerdi. Bu maçta da hakem Beşiktaş'ın aleyhine elinden geleni yaptı. Delgadoyu'da haybeye oyundan attı. Delgado orada ona bir şey anlatmaya çalışıyordu. Oyunla ilgili konuşmak gerekirse Beşiktaş'ın yabancı oyuncularının çok kötü olduğunu düşünüyorum."

O KADAR ÇOK KART GÖSTERMEDİ Kİ

Rıdvan Dilmen de Sergen'e katıldığını belirtti ve şunları söyledi:
"Ben de Delgado'nun haksız şekilde atıldığını düşünüyorum. Birinci golün faul olması lazım, penaltı soru işareti, Delgadoyu haksız yere attı. O kadar çok kartı göstermedi ki... Hakemin etkisi var ama Galatasaray'ın daha fazla pozisyonu var."

HOLOSKO BOŞUNA PENALTI GÖRDÜ

Hakan Ünsal ise hocaların taktiksel hatalar yaptığını söyledi. "Maçı birbirine ikram eden hocalara Cüneyt Çakır da eklenince böyle bir sonuç ortaya çıktı. Galatasaray Çakır olmadan da kazanabilirdi. Holosko pozisyonu tam önümde meydana geldi. Boşuna bir penaltıydı. Holosko Çakır'a masumane bir şey anlatlaya çalışıyordu. Türkçe bilmemesi ona pahalıya mal oldu.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2008 - 21:37 Gönderen: serseri42 » Kayıtlı

ναтαηıм ιçιη кαη ∂öкмєм gєяєкιяѕє ∂üηуαηıη şαн ∂αмαяıηı кєѕєяιм...'
delireis
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2008 - 22:23 »

Kazanan haklıdır diyip kazanan takımı tebrik etmek düser diye düsünüyorum bir fenerli olarak tebrikler.

SEHADET sonum,
FIRDEVS yurdum,
KEVSER hayat suyum,
PEYGAMBERIM (S.A.V) komsum,
CEMALULLAH'I SEYRETMEK enbüyük onurum olsun,
YA RAB...
AMIN!!!
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2008 - 13:02 »

Kazanan haklıdır diyip kazanan takımı tebrik etmek düser diye düsünüyorum bir fenerli olarak tebrikler.
Harika Harika

Hamdım             Piştim            Yandım
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: