bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 10:23 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Gençliğin Sırrı (Yeni Evliler veya Evlenecekler İçin)  (Okunma Sayısı 5478 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
PINAR
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 22 Ocak 2009 - 16:52 »

Evvel Zaman içinde memleketin birinde 90 yaşlarında fakat çok dinç ve genç görünümlü bir adam yaşarmış? Çevresinde bulunan herkes ona çok özenir ve
sorarlarmış ‘bu gençliğin sırrı nedir’ diye.

İhtiyar delikanlı güler geçermiş her soruldukça bu soruya.. Ama sorular sık , soranlar çoğalınca cevap vermek vacip olmuş sanki.
Düşünmüş nasıl anlatırım bu sırrımı kolayca herkese. Sonra karar vermiş tüm meraklıları yemeğe davet etmeye evine.
“Bu davette size sırrımı açıklayacağım” demiş.

Herkes merakla davete gelmiş. Yemekler yenilmiş, içilmiş, sohbetler edilmiş vakit iyice gecikmiş. Ama gençlik sırrı ile ilgili tek kelam edilmemiş. Herkes konu ne
zaman açılacak diye merak ederken adamcağız huri gibi sevimli hanımına seslenmiş:

-”Hatun, şu kilerde bir karpuz var getirir misin bize, sana zahmet!..” Hanım hemen doğrulmuş kilere giderek kaş ile göz arasında bir karpuz getirmiş. Adamcağız şöyle eliyle bir vurmuş tık tık diye sonra da:
” Bu olmamış hanım, güzel çıkmayacak, başka getirir misin bir zahmet” demiş. Hanım onu götürmüş bir tane daha getirmiş. Adam onu da bir yoklamış yine beğenmemiş.

” Hanım sana yine zahmet olacak ama bu da olmamış başka bir tane getirir misin ” demiş, Başka istemiş?. Bu böylece üç dört sefer daha tekrarlamış. Neyse !!! Dedemiz beşincide karpuzu beğenmiş ve karpuz kesilmiş, misafirlere ikram edilmiş?.
Herkes karpuzunu afiyetle yerken bizim dedecik sormuş. “Eeee ?. Arkadaşlar işte benim gençliğin sırrı burada anladınız mı?

Herkes birbirinin yüzüne bakmış. Kimse birşey anlamamış..”Aman dede demişler nerede? Anlamadık biz bu sırrı!” Dedecik gülmüş.”Efendiler” demiş:
“O gördüğünüz karpuz kilerde bir tanecikti, tekti. Ben hanıma git de başka getir dedikçe o kilere gidip geliyor aynı karpuzu getiriyordu. Bir kere bile “aman be adam , deli misin nesin şu tek karpuzu ne taşıttırıyorsun bana defalarca..” demedi.

Beni sizin önünüzde mahcup duruma düşürmedi. İşte ben bütün gençliğimi bu hanımıma borçluyum. Biz birbirimizi hiç başkalarının önünde zor duruma düşürmeyiz. Aile içindeki hiçbir şeyi dışarıya yansıtmayız. Hep birbirimize destek olur, dert ortağı olur, yardım ederiz. Birbirimizle ilgili olan problemleri yine birbirimize anlatırız. İyi kötü her olayı da birlikte paylaşırız.’ demiş.
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

BOZKIRLI OLMAK AYRICALIKTIR.

« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2009 - 09:17 »

Allah'ım ben ve benim gibi bütün bekar arkadaşlara böyle bi hatun nasip et. Amin......

O'na yar olmuşum O'nun kuluyum
Mazimin yarına giden yoluyum
Hem çağdaşım hem Anadolu'yum
Ne sağda ne de solda gör beni

Ozan Uğur IŞILAK
kelebek
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2009 - 12:12 »

vaaaayyyy hasan abii Cheesy ne güzel dua bu böylee:)
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2009 - 12:56 »

vaaaayyyy hasan abii Cheesy ne güzel dua bu böylee:)

Amin de fatma kardeşim amin de Cheesy

Ozan Uğur IŞILAK
menzilli
Süper Aktif Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2009 - 14:19 »

Allah'ım ben ve benim gibi bütün bekar arkadaşlara böyle bi hatun nasip et. Amin......
Aminnn yarabbiiii..aminnn.. Smiley

BİR SEVDAM VAR..ONUN İÇİN BURDAYIM...
kelebek
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2009 - 14:49 »

iyi, amin o zaman  Grin
murat-t
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2009 - 15:34 »

hasan  bi  alemsin  ya .... Grin Cheesy Smiley
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2009 - 10:37 »

Herkes birbirinin yüzüne bakmış. Kimse birşey anlamamış..”Aman dede demişler nerede? Anlamadık biz bu sırrı!” Dedecik gülmüş.”Efendiler” demiş:
“O gördüğünüz karpuz kilerde bir tanecikti, tekti. Ben hanıma git de başka getir dedikçe o kilere gidip geliyor aynı karpuzu getiriyordu. Bir kere bile “aman be adam , deli misin nesin şu tek karpuzu ne taşıttırıyorsun bana defalarca..” demedi.

Beni sizin önünüzde mahcup duruma düşürmedi. İşte ben bütün gençliğimi bu hanımıma borçluyum. Biz birbirimizi hiç başkalarının önünde zor duruma düşürmeyiz. Aile içindeki hiçbir şeyi dışarıya yansıtmayız. Hep birbirimize destek olur, dert ortağı olur, yardım ederiz. Birbirimizle ilgili olan problemleri yine birbirimize anlatırız. İyi kötü her olayı da birlikte paylaşırız.’ demiş.

Tamam anladık bekarlarımızı,böyle bir yuva kurmak için Mevlam bahtlarını açık etsin.Ya biz evliler,hayatımızın hangi bir karesinde, hikayenin ne kadarını sığdırabililiyoruz? Wink Harika

Hamdım             Piştim            Yandım
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2009 - 10:21 »

Tamam anladık bekarlarımızı,böyle bir yuva kurmak için Mevlam bahtlarını açık etsin.Ya biz evliler,hayatımızın hangi bir karesinde, hikayenin ne kadarını sığdırabililiyoruz? Wink Harika

soralım o zaman abi  ne kadarını sığdırabiliyorsunuz  Grin

Ozan Uğur IŞILAK
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 09 Mart 2009 - 14:52 »

soralım o zaman abi  ne kadarını sığdırabiliyorsunuz  Grin

Ozan Uğur IŞILAK
hakiki
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 09 Mart 2009 - 16:50 »

Bu günden itibaren, pekela olabilir,niye olmasınki Huh?.
Eğer samimiyetle istanirse. Smiley Smiley

Nice  insanlar gördüm, üstünde elbise yok.
Nice elbiseler  gördüm, içinde insan yok.

Mevlana
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: