bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 28 Mart 2024 - 11:43 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Fotoğraf Ve Exif Bilgileri.  (Okunma Sayısı 2782 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
beyazyildiz
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 17 Şubat 2009 - 22:48 »

Siteye yüklediğim fotoğraflar hakkında Batikan adlı kullanıcı tarafından yanlış bir bilgilendirme yapılmıştır.

Fotoğraflarımın exif bilgileri sitede görünmez neden? çünkü picassa programından geçmiştir. Peki picassa programında ne tür bir işlemden geçmiştir. Sadece ve sadece fotoğraflarımda ki amblem eklenmiştir. Onun dışında bir kaç fotoğrafımda da kırpma yapılmıştır. Fotoğrafların ne renklerinde ne de diğer görselliği etkileyen faktörlerinde çekim sonrası hiç bir müdahale yoktur.

Fotoğraflarımın bir çoğunda fotoğrafçılık adına eksik ve yanlışlar vardır. Ama burası bir fotoğraf değerlendirme sitesi değil görsel güzellikleride paylaşabileceğimiz bir forumdur.

Fotoğraflarımda netlik sorunu vardır. Çünkü bir çoğunu yürürken çekiyorum. Yaa netice itibariyle çokda profosyenel olsun diye uğraşmıyorum. Çünkü memleket özlemi çeken gurbetcilerimiz fotoğrafların exif bilgisinin neden konulmadığı ile değil fotoğrafların güncelliği  ve gösterdiği yerlerle ilgileneceğini düşünmekteyim. Yanlış düşünüyorsunuz diyen varsa buyursun söylesin. Hatta söylemekle kalmasın profosyonel çekimler yapsın ve exif bilgilerini paylaşsın ki bizde bir şeyler elde etmiş olalım. Bizde emek görelim.

Fotoğrafa çekim sonrası müdahaleye karşı değilim. Ama müdahale edilmiş bir fotoğrafada fotoğraf derken düşünürüm. PS ortamında düzenlenmiş bir çok şahaser görsel değerlerimiz vardır. Ama benim tercihim doğallıktan yanadır.

Özetle. Bir şeyler üretmeden yalnızca eleştiri vede bilgisiz düşüncesiz eleştir yapan arkaşları vede bu davranışa kapak olsun dercesine benim konularımı kilitleyen yönetime sitemlerimi bildiririm.

Bozkır Ve Çevresine Ait Fotoğraflar Bulabileceğiniz Bir Site

www.onecek.com
beyazyildiz
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2009 - 01:49 »

ben geldim meyhaneci:)

Bozkır Ve Çevresine Ait Fotoğraflar Bulabileceğiniz Bir Site

www.onecek.com
Sayfa: [1]   Yukarı git