bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 19 Nisan 2024 - 21:17 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Ermeniler uğruna azerileri terk edenlere itham olunur.  (Okunma Sayısı 2445 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yelbegili
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 17 Nisan 2009 - 12:35 »

... 2. Abdülhamid dönemi... Rusya ve Avrupa'nın kışkırttığı Ermeniler İstanbul'da sağa
sola saldırarak, kabadayılık yaparak Eminönü'nü birbirine katarlar.
Bir jandarma subayı Ermenilerin bu taşkınlıklarını önlemek için şahsen müdahalede bulunur. Ancak Ermenilerin çoğu silahlıdır. Jandarma subayını alçakça katlederler.
 Ermeni grubu Galata'ya doğru ilerler.Osmanlı Bankası'na saldırıp altını üstüne getirirler.
Bu esnada Tophane Rıhtımında ekmek parası kazanmak için bekleyen hamal, çımacı ve kayıkçılardan oluşan Türklerin tepesi atınca ellerindeki sopalarla çıldırmış haldeki Ermenilerin arasına daldılar, kan gövdeyi götürür.
Ertesi gün, ne kadar Avrupa devleti varsa hepsinin büyükelçileri
Saray'da 2. Abdülhamid'in huzurundadır. Ağızlarından alevler çıkarak
bir gün önceki olaylarla ilgili akıl almaz şeyleri sayarlar, dökerler.
Abdülhamid sakindir: "Beni takip etsinler" der. Bir odanın önünde durup kapısını açarak, onlara içerideki silahları göstererek, "Bu silahları Ermeni yurttaşlarım kullandılar. Benim memleketimde bu silahları üreten fabrika yok" der. Sonra onları başka bir odaya götürüp içeride istif edilmiş sopaları göstererek, "Bunları da Türk vatandaşlarım kullandı. Bu odunlar benim memleketimin ormanlarına aittir" der ve arkasını dönüp gider.
(Bu olay Osman Pamukoğlu'nun "Ey Vatan" adlı kitabından nakledilmiştir)...
Oguzhan
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2009 - 14:57 »

Abdulhamit Han devlet adamı idi. Şimdilerde devlet adamı gören varsa selam söylesin. Tüccar çok, babalar gibi satanda...

''Sevdamız Türkiye, Sevgilimiz Bozkır''
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: