bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 28 Mart 2024 - 15:44 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Bozkır Dere Kasabası’nda Yaşlı çift yanarak can verdi  (Okunma Sayısı 7034 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tekbasina
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

yalınızadam

Site
« : 23 Nisan 2009 - 16:45 »

23.04.2009 Tarihinde Konya’nın Bozkır ilçesinde  İlçemize bağlı Dere kasabasında bir evde çıkan yangında yaşlı çift, Ahmet Arı (81) ve Ayşe Arı (81) yanarak can verdi. Yangının çıkış sebebi elektrik kontağından olduğu tahmin ediliyor.

Dere kasabasında çıkan yangında, Eşi ile birlikte yaşayan Ahmet Arı’ ya ait evde gece 00:30 sıralarında çıkan yangın komşuları tarafından fark edilerek itfaiye ekiplerine haber verildi.
Bozkır, Ahırlı ilçeleri ile Dere, Çağlayan, Üçpınar ve Harmanpınar kasabalarına ait itfaiye ekipleri yangın yerine gelerek yangına müdahale etmek isteseler de sokakların dar olması ve evin sarp bir yerde bulunması müdahaleyi zorlaştırdı. Yangın ekiplerinin ve kasaba halkının da müdahalesiyle ancak sabaha karşı kontrol altına alındı. Yangın diğer birleşik evlere sıçramadan söndürüldü. Yangında ev kullanılamaz hale gelirken, evden geriye sadece çatıda bulunan teneke saçlar kaldı.
Öte yandan Dere Belediye Başkanı Mustafa Şahin, Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar ve Harmanpınar Belediye Başkanı Osman Güven, gece geç saatlerde yangın yerine gelerek söndürme çalışmalarını yerinde izlediler.
Dere Belediye Başkanı Mustafa Şahin, kasabasında çıkan yangına gelen itfaiye ekiplerine, Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar’ a, Harmanpınar Belediye Başkanı Osman Güven’ e ve kasaba halkına gösterdikleri hassasiyet ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
Cenazeler Bozkır Devlet Hastanesinde otopsi yapıldıktan sonra kasaba mezarlığına defnedileceği öğrenildi.
(Bozkır Postası Haber Servisi)
www.muammertunahan.com

yuo tube tekbasina42
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2009 - 17:23 »

23.04.2009 Tarihinde Konya’nın Bozkır ilçesinde  İlçemize bağlı Dere kasabasında bir evde çıkan yangında yaşlı çift, Ahmet Arı (81) ve Ayşe Arı (81) yanarak can verdi. Yangının çıkış sebebi elektrik kontağından olduğu tahmin ediliyor.

Dere kasabasında çıkan yangında, Eşi ile birlikte yaşayan Ahmet Arı’ ya ait evde gece 00:30 sıralarında çıkan yangın komşuları tarafından fark edilerek itfaiye ekiplerine haber verildi.
Bozkır, Ahırlı ilçeleri ile Dere, Çağlayan, Üçpınar ve Harmanpınar kasabalarına ait itfaiye ekipleri yangın yerine gelerek yangına müdahale etmek isteseler de sokakların dar olması ve evin sarp bir yerde bulunması müdahaleyi zorlaştırdı. Yangın ekiplerinin ve kasaba halkının da müdahalesiyle ancak sabaha karşı kontrol altına alındı. Yangın diğer birleşik evlere sıçramadan söndürüldü. Yangında ev kullanılamaz hale gelirken, evden geriye sadece çatıda bulunan teneke saçlar kaldı.
Öte yandan Dere Belediye Başkanı Mustafa Şahin, Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar ve Harmanpınar Belediye Başkanı Osman Güven, gece geç saatlerde yangın yerine gelerek söndürme çalışmalarını yerinde izlediler.
Dere Belediye Başkanı Mustafa Şahin, kasabasında çıkan yangına gelen itfaiye ekiplerine, Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar’ a, Harmanpınar Belediye Başkanı Osman Güven’ e ve kasaba halkına gösterdikleri hassasiyet ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
Cenazeler Bozkır Devlet Hastanesinde otopsi yapıldıktan sonra kasaba mezarlığına defnedileceği öğrenildi.
(Bozkır Postası Haber Servisi)
www.muammertunahan.com
Çok üzücü bir olay,Allah gani,gani rahmet eylesin.

Hamdım             Piştim            Yandım
hakiki
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2009 - 18:33 »

Mevlam mekanlarını cennet etsin inşallah amin

Nice  insanlar gördüm, üstünde elbise yok.
Nice elbiseler  gördüm, içinde insan yok.

Mevlana
mehmetkasap
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2009 - 21:58 »

allah gani gani rahmet etsin geride kalanlara allah sabır versin
CMSUMER
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2009 - 22:40 »

Dere köyünde olan faciayı biraz once okudum.Yürekler acısı birşey.Bu asırda buna benzer olaylar olmamalıdır.
Fakat bizim köy evleri bir birine çatışmış ve sokak denen bir mefhum yok.Öyleki ,yola çıkmadan dam dan dama
atlayrak epey yol gidebilirsiniz.
Burada esas anlatmak amaçım köylerin hiç bir haritası-planı yok.Ama Bir Köy Bakanlığı var.İçte firsat (İşsizlik !)
Yeni bir planla köyler ve köy yolları yapılması,birisine Bina Temizletmek,BilşiSayar öğretmenden daha faydalıdır.
Acaba Konya Millet Vekillerine bu haberi versek ,ne reaksıyon verırler.
Acıyı hepinizle paylaşıyorum.Başımız sağ olsun
Dr.C.
Mustafa Tekin
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2009 - 07:24 »

olaya çok üzüldüm ALLAH rahmet eylesin mekanları cennet olsun ALLAHIM yakın larına sabırlar versin

Bozkır Sevdalısı
tekbasina
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

yalınızadam

Site
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2009 - 09:25 »

« Son Düzenleme: 24 Nisan 2009 - 12:52 Gönderen: tekbasina » Kayıtlı

yuo tube tekbasina42
bugra42
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2009 - 23:35 »

bu olaya çok üzüldüm Allah yakınlarına sabır versin ölenlerinde makanı cennet olsun
evlerin bir birine yakın olması ve yangının söndürülmesi de büyük bi faciadan dönülmüş daha büyük bi yangında olabilirdi.Allah daha acısını göstermesin.

efesefer
karalar
Süper Aktif Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2009 - 18:54 »

Allahım gani gani rahmet etsin, yakınlarına sabır ve baş sağlığı dilerim.
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: