bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 13:51 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: 12 Temmuz’da Beşpınardayız!..  (Okunma Sayısı 4115 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MUAMMER
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 04 Temmuz 2009 - 10:40 »

beşpınarGeçtiğimiz yıl www.sorkunkasabasi.com da bir fikir olarak ortaya atmış olduğumuz Sorkun Yaylalarının güzellikleri arasında şenlik yapma fikri site kullanıcıları ve Sorkunlular tarafından olumlu bulunarak çalışmalar başlatılmıştı. Tabandan gelen bu güzel öneriye kayıtsız kalmayan Sorkun Belediye Başkanı Sayın Abdurahman Keşir’de şenliğe madden ve manen öncülük ederek kasabadaki ve gurbetteki birçok Sorkunlunun katılımıyla ilk defa Sorkun Yaylası Beşpınar mevkisinde şenlik yapılmıştı.

Bende arkadaşların daveti üzerine Çağlayan’dan yola çıkıp mezarlıktan geçen bir arkadaşın arabasıyla şenliğe gittim. Beşpınar’a vardığımda uzun zamandır göremediğim birçok dostumla buluşma fırsatı buldum. Köyden yola çıkarken anneme her zaman anlatırsın Sorkun’da ki akrabalarımız kimlerdi diye sordum. O da “ Ramazan Sarıkaya’nın (Tatın Ramazan) hanımı halamın oluyor uzun zamandır çocuklarından biriyle görüşemiyorum hasta olmasam bende seninle giderim ama sen git sor belki bulursun” demişti. Şenlikte Keşir Hocaya Tatın Ramazan’ın çocuk ve torunlarını sordum. O da bana hepsini tanıştırdı. Başta beni Çağlayan mezarlığından arabasına alan öğretmen arkadaş Mustafa Sarıkaya kardeşi Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi Veli Sarıkaya ve uzun zamandır arkadaşlık yaptığım Ramazan Sarıkaya’nın yakın akrabam olduğunu öğrendim. Benim için şenlik anlamlı bir ana dönüşmüştü. Tahminim o ki diğer birçok katılımcı benzer duyguyu yaşamıştır.

Bu yıl yine aynı güzellikleri paylaşabilmek adına şenlik için Mehmet Başaran öncülüğünde tekrar bir nabız yokladık. Belediyelerin artık ekonomik kriz ortamında şenlik yapmasının hükümet tarafından olumlu karşılanmadığı bildirildi fakat ufak tefek katkı yapabiliriz demesi üzerine fert fert aramızda para toplayarak da olsa orada şenliği tekrar yapacağız diyen arkadaşlar vardı. Hiçbir şey yapamazsak 12 Temmuz da Beşpınar’da bir piknik yapar geliriz diye karar verdik. Tam bu sırada Keşir Hoca bizi arayarak geçen yıl vefat eden amcası Mehmet KEŞİR için ailelerinin aynı hafta içinde verecekleri yemeği kabul edilirse şenlikte verebileceklerini bildirmesiyle madden rahatladık ve artık her şey tamamlanmış oldu. Bu vesile ile organizasyon adına tüm Keşir ailesine şükranlarımızı sunuyoruz.

Bin bir fedakârlıklarla hazırlanan ve bir dizi güzelliklerin yaşandığı bu şenliğe, başta Bozkır Kaymakamımız olmak üzere Bozkır Belediye Başkanımızı, Garnizon Komutanımızı, Emniyet Amirimizi, Milli Eğitim Müdürümüzü, Yüksekokul Müdürümüzü, asker, polis, memur, esnaflarımızı ve tüm Bozkırlı hemşerilerimizi bekliyoruz.

12 Temmuz’da Beşpınar’ın gürül gürül çağlayan sulardan içmek, yem yeşil çimlerinde oynamak ve tüm dostlarımızla hasbıhal etmek için Sorkun Yaylasında BEŞPINARDAYIZ!..

Mail: muammertunahan@hotmail.com
Msn: m-tunahan@hotmail.com

Web: www.muammertunahan.com

http://www.muammertunahan.com

eğitime dair her şey!..
rockseverr
Forum Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2009 - 23:21 »

Bu yıl son ana kadar yapılıp yapılmayacağı belli değil di şenliğin.Ama son bi gayretle yapılmasına karar verildi.Yayla şenliğimizin daim olması dileğiyle.Katılacak tüm hemşehrilerimize şimdiden bol muhabbetler ve eğlenceler..
MUAMMER
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2009 - 23:55 »

Tüm hemşerilerimizi bekliyoruz

http://www.muammertunahan.com

eğitime dair her şey!..
tekbasina
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

yalınızadam

Site
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2009 - 12:05 »

Kameramı kapıp oradayım tüm dostları bekliyorum

yuo tube tekbasina42
leskog_harme
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2009 - 15:57 »

Kameramı kapıp oradayım tüm dostları bekliyorum

Maşallah ya sen heryerdesin. Bu gidişle giness rekorlar kitabına gireceksin ha....

İmzanız kural dışı !!
decarte42
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2009 - 23:01 »

gitmeyi çok istiyorum ama bilmiyorum geleciğim kesin değil

Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: