bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 28 Mart 2024 - 15:22 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Çağlayan Göleti  (Okunma Sayısı 4061 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Ağustos 2009 - 14:51 »

Çağlayan Göleti

Çağlayan Göleti üzerine bugüne kadar çeşitli yerlerde yazıldı,çizildi.Yerel yönetimlerden,sivil toplum oluşumlarından,devletin en yüksek mevkilerine kadar taşındı.Kanayan bir yarasına dönüştü coğrafyamızın.

Hepiniz gibi bu yazılan ve çizilenlerden bilgi sahibi oldum.En son kanayan bu yaraya Memleket gazetesindeki köşesine taşımış,gazeteci Uğur Bey.

Başlangıçtan bugüne bu konuda bilgi ve birikimlerini paylaşan, başta Uğur bey olmak üzere
bütün hemşehrilerime teşekkürü  bir borç bilirim.

29 Mart seçimleri arefesinde, Radyo Mavi Karadenizde Aslan Mustafa'nın bir proğramında da gündeme gelmişti,zaten hiç gündemden düşmemişti.

Canlı yayın konuğu Sayın Mehmet Apan Beydi.Sağ olsunlar Çağlayan Gölet'iyle ilgili fikirlerini dinleyicilerle paylaştı.

Ana fikir olarak:

1- Çağlayan Gölet'inin yükseltilmesi,

2-Sarıot suyunun bu gölete akıtılması.

Sohbetin bundan sonrasında Aslan Mustafa telefonla,Sayın Ahmet Ilgaz ve Sayın Mustafa Şahin'i misafir edip,fikirlerini aldı,sağ olsunlar fikirlerini paylaştılar.

Ana fikir olarak:

Sarıot suyunun bu gölete akıtılamayacağı yönüydeydi.

Veee... Proğramanın sunucu ve yapımcısı Aslan Mustafa burada sözü olarak şöyle bir öneride bulundu.

Bozkır'ın güzel insanlarına:

Malum bir seçim arefesindeyiz.Hayırlısıyla seçim sonunda belediye başkanları,sivil toplum teşkilatları ve yetkililerle Bozkır'da bir buluşma yapılıp,konuyu enine-boyuna müzakere edip,bu kanayan yarayı kangren olmadan tedavi yollarını bulmak.

Bilmiyorum bu konuda şu ana kadar neler yapabildik,çabamız ne oldu?

Temennim odur ki;

"kanayan bu yaranın" bölge insanımızın mutlu ve huzurlu olacağı bir şekilde neticelenmesidir.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2009 - 14:09 Gönderen: AliRizaOzaslan » Kayıtlı

Hamdım             Piştim            Yandım
zaman
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2009 - 19:59 »

Bir Çağlayanlı olarak bu konunun bir an önce netice kavuşmasını bekliyorum. Sonuçta bu Çağlayan ve çevre halkımızın hayrınadır ilğiniz için t.ş.k.ler
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: