bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 18 Nisan 2024 - 22:50 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Bozkıra Bir Dergi  (Okunma Sayısı 3438 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
beyazyildiz
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 18 Eylül 2009 - 06:59 »

Hayırlı bir iş için sıvadık kollarımızı…

Bozkırda yeniden kendi adına ve kendisine has bir dergi çıkarmaya niyetlendik. Bir düşünün ki Bozkır sayısız ve eşsiz güzelliklerle bezenmiş bir belde olmasına rağmen çok az kişinin hakkında bilgi sahibi olduğu bir ilçe.. Dergimizin hedefinde inşallah bu kilidi kırmak var.  Peki, bu kilidi nasıl kıracağız. İlk etapta bütün hemşerilerimden ricam dergimizi çıkartabilmemiz için gerekli mali desteği esirgememeleri. Şu an hedefimiz 4 ayda bir dergi çıkarmak. Dergi maliyeti işin açıkçası beklediğimden fazla çıkıyor. Bu yüzden gereken desteği bulamazsam, maalesef dergiyi çıkarmamız mümkün değil. İlk etapta 500 dergi bastırmayı düşünüyoruz k,i bununda sadece basım maliyeti 2000tlyi buluyor. Ama ben umutluyum. çünkü Bozkır için bir ilk olacak olan bu dergiye gereken desteğin verileceğine inanıyorum.  İş sadece derginin basımından ibaret değil tabi ki. Derginin hedefine ulaşabilmesi için gurbette ki hemşerilimize çok iş düşüyor. Her yeni sayısı çıkana kadar ellerinde ki mevcut dergiyi işyerine giren çıkan herkesin okuyabileceği bir yerde tutmaları ve Bozkırı dünyaya tanıtmamıza yardımcı olmaları gerekir.

Hedeflediğimiz dergimizin içeriği hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Her sayıda bir önceki sayısı ile ortak konular bulabileceğiniz gibi güncel konularda bulabileceksiniz. Sabit konularımız olarak her sayıda

—Bir veya birkaç beldemizin, köyümüzün sosyal yapısını, kültürünü, coğrafyasını ve tarihini aktarmaya çalışacağız

—    Bozkırın bilinmeyen doğal güzelliklerini paylaşacağız. Üçpınarlıyı, Harmanpınara Akçapınar’lıyı Pınarcığa Hisarlıklıyı Dere’ye götüreceğiz…

—    Bir veya birkaç esnafımıza konuk olup hayat hikâyesini ve Bozkırda yaşamanın neşesini aktaracağız.

—    Bozkırın Günyüzü görmemiş, unutulmuş tarihi dokusu hakkında ince detayları paylaşacağız

—    Bozkırda kaybolmaya yüz tutmuş zanaatlarımızı nasıl canlandırabiliriz sorusuna cevap arayacağız.

—    Bozkırlı olmayan ama Bozkırda yaşayan öğrenci, memur ve işçi kardeşlerimizle konuşup Bozkır hakkında ki düşüncelerine yer vereceğiz.

Bunlar şu an tasarlayabildiğimiz konular. Elbette ki bu derginin yaşaması sizlerin elinde olduğu için sizlerden gelecek her türlü fikirleri değerlendireceğiz. Bu yüzden lütfen Bozkırı tanıtacağını düşündüğünüz bilgi belge anı ne varsa paylaşmaktan çekinmeyin.

Peki, gerekli desteği bulamadık ve dergiyi çıkartamadık. Hevesimiz kırılacak Bozkırı tanıtımdan mahrum mu bırakacağız. Kesinlikle hayır!! Bu konuda kendi dergimiz çıkarmakta bize destek sözü veren TOROSLARDA YAŞAM dergisini çıkartan değerli arkadaşım Sair EROL kendi dergisinde Bozkıra 20 sayfa ayıracağını iletti bana. Kendisine bu duyarlılığı için buradan da teşekkür etmek isterim. Şu an kendi dergisi Hadim, Taşkent Ermenek ve Bozkır ilçelerini gayet başarılı bir içerik ile elinden geldiğince tanıtıyor ve tanıtmaya devam edeceğini de belirtiyor.

Şu an dergimiz için uygun bir isim tespit edebilmiş değilim. Bu konuyu da sizlerin takdirine bırakmak istedik. Dedim ya bu dergiyi sizler yaşatacaksınız. Bu konuda ben birkaç isim tespitinde bulundum. Ama sizlerin tercihi doğrultusunda karar vereceğiz. Bu nasıl olacak?. www.siristat.com ve www.onecek.com adreslerinde ki ankette uygun gördüğünüz isme oy vererek yahut mail yoluyla huseyindumru@gmail.com a veya telefonla( mesai saatleri dışında)  0 536 634 38 56 numarayı arayarak her türlü görüş ve önerinizi iletebilirsiniz.

Dergimize ilçe dışından ve il dışından ulaşmak isteyen olursa posta ve kargo yoluyla iletilecektir.

Dergi için herhangi bir kurum ve kuruluş ile şu an bir görüşmemiz yoktur. Önce halkın desteği önemli bizler için. Bu yüzden dergimize maddi ve manevi desteği olabileceğini düşündüğünüz herkese konuyu aktarın ki Bozkır için bir ilke imza atmış olmanın neşesini birlikte yaşayalım.

Dergimizin maliyetini abonelik ücreti karşılayamayacağından reklam alma yoluyla bu eksiğimizi tamamlamak düşüncesindeyim. Bu konuda da desteklerinizi bekliyorum.

Buradan tüm hemşerilerimin Ramazan Bayramını kutlar tüm hemşerilerimin sevdikleri ile birlikte huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmesini yüce Yaradan ‘dan niyaz ederim. Cümle Müslüman âleminin bayramı Kutlu olsun...

Hüseyin DUMRU

Bozkır Ve Çevresine Ait Fotoğraflar Bulabileceğiniz Bir Site

www.onecek.com
murat-t
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2009 - 14:29 »

inşallah   başarırsın  hemşerim...
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2009 - 14:05 »

Toprağımızın insanına hizmet yolunda başarılar dilerim.

Hamdım             Piştim            Yandım
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: