bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 19 Nisan 2024 - 04:26 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Yelbeği Su çalışmaları  (Okunma Sayısı 3604 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yelbegili
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 27 Eylül 2009 - 10:54 »

Yelbeği köyü susuzluğunu kırıyor.Devletin yanlış yerlerde yanlış çalışmaları bir sonuç vermediğinden,köylü kendi derdine kendi çaresini yine bildik yöntemle çözmek üzeredir.
Nedir bu bildik yöntem : birlik beraberlik yardımlaşma imece
Muhtar Ömer çelik ve ekibi ilk iş olarak su işine el atmışlar olup Bursa-İst.ve Konyda bulunan yardımsever köylülerimiz ve tanıdık eş dost gezilerek proje anlatılımış gerekli maddi destek köy hanelerininde  katkısıyla sağlanmıştır.
Devletin bir kaç yıldır yaptığı sondaj çalışmaları bilindiği üzere sonuç vermemişti 200 metre derinliğe inilmesine rağmen su bulunamamıştı.Yüzeyde 6-7 metrede yapılan kepçlerle kazı çalışmaları sonuç vermiş.Su şu an itibariyle kafi gelecek kadar bulunmuştur.Buda yıllardır yaz aylarında çeşmesinden su akmayan köy halkına ayrı bir heyacan getirmiş çalışma,yardımlaşma,azim ve kararlılıklarını bir kat daha artırmıştır.

SU HAYATTIR

Zamanın birinde bir hükümdar varmış, zenginliği tüm dünyaca bilinirmiş. Hükümdar her gittiği yere hazinesinin bir bölümünü götürür ve bunları sergilemekten büyük onur duyarmış.
Hükümdarın yasamda en çok güvendiği, tek akıl hocası bir bilge kişiymiş. Günlerden bir gün bu bilge kişiyle otururken hükümdar şöyle bir soru sormuş:
-Sen ki göğün gizemine ermiş, bilime yön vermiş bir adamsın. İnsanlar, ister hükümdar denli güçlü, ister savaşçılar denli onurlu olsun ayağına kapanır ağzından çıkacak bir sözü beklerler. Şimdi senin gibi bilge bir adamın fikrini merak etmekteyim, benim hükümdarlığım ve servetim hakkında ne düşünüyorsun?
Bilge bu soru karşısında hükümdarın gözlerine bakarak şu sözleri söylemiş:
-Diyelim ki hükümdarım, kızgın ve uçsuz bir çöldesiniz. Ölmemek için, size uzatacağım bir bardak suya servetinizin yarısını verir miydiniz?
-Verirdim tabii.
-Zaman geçti diyelim susuzluğunuz arttı, size uzatacağım bir sonraki bardağa servetinizin öteki yarısını da verir miydiniz?
Hükümdar biraz düşünür ve ardından:
-Ölmemek için evet, der.
Bunun üzerine bilge kişi gülerek şu sözleri söyler:
-Madem öyle, o zaman övünmeyin fazlaca. Çünkü haşmetlim sizin servetiniz yalnızca iki
bardak sudur.
alıntıdır.

Çalışma resimlerini aşağıdaki linkte görebirsiniz

http://www.goker.tr.com.tr/
hakiki
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2009 - 15:01 »

İnşallah suyunuz bol ve bereketli olur resim slaytları bi harika elmeların üzümlerin güzelliği bi başka memleket hasretini gidredik emeğine sağlık yelbeğili.

Nice  insanlar gördüm, üstünde elbise yok.
Nice elbiseler  gördüm, içinde insan yok.

Mevlana
mahmutturhal
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2009 - 15:57 »

bütün emegi gecenlere teşekür ederim allah emegi gecenlerden razı olsun her şey yelbegi köyü icin
bilgisayarci
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mustafa

Site
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2009 - 13:44 »

Allah razı olsun millet menfaatine birşeyler yapanlardan. Umarım her konuda bu birlik sağlanır ve diğer köy ve kasabalarımıza da örnek teşkil eder.

"Şu vahdet tarumar olsun!" deyip saldırma İslam'a;
Uzaklaşsan da imandan, cema'atten uzaklaşma.
M.Akif
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: