bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 16 Nisan 2024 - 23:31 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Yusuf'u Hatırla..  (Okunma Sayısı 3065 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gurbet
Ziyaretçi
« : 23 Kasım 2009 - 23:39 »

"Ayağın kırıldı diye üzülme.
Allah sana belki kanat verecek.

Kuyu dibinde kaldın diye kırılma,
belki oradan bile bir kapı açılır.
Yusuf kuyudan sultan oldu.."

- Mevlana Celaleddini Rûmi -
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

BOZKIRLI OLMAK AYRICALIKTIR.

« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2009 - 11:25 »

Yukarda Mevlana Hazretleri demiş ya Ayağım kırıldı diye üzülme Allah sana belki kanat verecek. Bediüzzaman hazretleri de aşağıda gözü görmeyen iman sahiplerine müjde veriyor.

Bediüzzaman hazretleri boşuna dememiş " Ben mevlanın zamanın da gelseydim Mesneviyi yazardım. O bu zamanda gelseydi Risale-i Nuru yazardı"

ON DÖRDÜNCÜ DEVA: Ey gözüne perde gelen hasta! Eğer ehl-i îmanın gözüne gelen perdenin altında nasıl bir nur ve ma’nevî bir göz olduğunu bilsen “yüz bin şükür Rabb-ı Rahîmime” dersin. Bu merhemi îzah için bir hâdise söyliyeceğim.

Şöyle ki: Bana sekiz sene kemâl-i sadakatla hiç gücendirmeden hizmet eden Barlalı Süleyman’ın halasının, bir vakit gözü kapandı. O sâliha kadın, bana karşı haddimden yüz derece fazla hüsnü zan ederek, “gözümün açılması için duâ et” diyerek, Câmi kapısında beni yakaladı. Ben de, o mübârek ve meczûbe kadının salâhatini duâma şefaatçı yapıp, “Ya Rabbi onun salâhati hürmetine onun gözünü aç” diye yalvardım. İkinci gün Burdur’lu bir göz hekimi geldi, gözünü açtı. Kırk gün sonra yine gözü kapandı. Ben çok müteessir oldum.. çok duâ ettim. İnşâallah o duâ Âhireti için kabul olmuştur. Yoksa benim o duâm, onun hakkında gâyet yanlış bir bedduâ olurdu. Çünkü eceli kırk gün kalmıştı. Kırk gün sonra ALLAH rahmet etsin vefat eyledi.

İşte o merhûme, kırk gün Barla’nın hazinane bağlarına rikkatli ihtiyarlık göziyle bakmasına bedel; kabrinde, Cennet bağlarını kırk bin günlerde seyredeceğini kazandı. Çünkü, îmanı kuvvetli, salâhatı şiddetli idi. Evet, bir mü’min gözüne perde çekilse ve gözü kapalı kabre girse, derecesine göre, ehl-i kuburdan çok ziyade o âlem-i nuru temaşa edebilir. Bu dünyada nasıl çok şeyleri biz görüyoruz.. kör olan mü’minler görmüyorlar. Kabirde o körler, îman ile gitmiş ise, o derece ehl-i kuburdan ziyade görür. En uzak gösteren dürbinlerle bakar nevinde, kabrinde derecesine göre Cennet bağlarını sinema gibi görüp temaşa ederler.

İşte böyle gâyet nurlu ve toprak altında iken göklerin üstündeki Cenneti görecek ve seyredecek bir gözü, bu gözündeki perde altında şükür ile sabır ile bulabilirsin. İşte o perdeyi senin gözünden kaldıracak, o gözle seni baktıracak göz hekimi, Kur’ân-ı Hakîm’dir.

25. Lema 14. Deva ( Hastalar risalesi)

O'na yar olmuşum O'nun kuluyum
Mazimin yarına giden yoluyum
Hem çağdaşım hem Anadolu'yum
Ne sağda ne de solda gör beni

Ozan Uğur IŞILAK
gurbet
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2009 - 00:08 »

hasan abi sendende Allah razi olsun
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: