bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 19 Nisan 2024 - 12:41 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Yavuz Bahadiroglu "resimli Osmanli Tarihi"  (Okunma Sayısı 2346 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gurbet
Ziyaretçi
« : 04 Aralık 2009 - 19:15 »

Asırları şereflendiren bir tarihimiz var. Büyük cihan imparatorlukları kurmuş, dünyaya yüzyıllarca hükmetmiş bir milletin çocuklarıyız. Üstelik bu hükmediş, adalet, şefkat ve medeniyet esasları üzerine kurulmuş. Atalarımız gittikleri her yere inancın, medeniyetin ve insanlığın ışıklarını götürmüşler. İlahi ve yüce değerlerden ilham alarak dünyayı aydınlatmışlar.

Osmanlı, sınırları bugünkü Anadolu´ya sığmayıp, Orta Avrupa´dan bütün Akdeniz kıyılarına ve Asya içlerine kadar uzanan bir imparatorluktu. Ve Osmanlı ulvi bir idealin, yüce bir misyonun, ihtişamlı bir medeniyetin sahibi olarak, tarihinin derinliklerine kök salmış bir çınar gibi, altı asır süren bereketli bir ömür yaşamıştı.

Bu eserde, bu muhteşem abideyi fetihten fethe koşarak cihan devleti yapan 36 padişah anlatılıyor. "Resimli Osmanlı Tarihi", gençlerimize Osmanlı tarihini doğru ve samimi bir şekilde öğretecek bir kaynak olması düşüncesiyle, yıllar süren titiz çalışmalar neticesinde hazırlandı. Gerek muhtevası gerek teknik özellikleriyle, kütüphanelerin baş köşesinde muhafaza edilip her an başvurulacak bir "temel eser" olarak gençlerimize tarihi sevdirerek öğretecektir.

bu kitabi ben okudum okumayanlara tavsiye ederim bir an önce okusunlar.
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

BOZKIRLI OLMAK AYRICALIKTIR.

« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2009 - 08:21 »

Allah razı olsun. Alıp okuyalım inşallah...

O'na yar olmuşum O'nun kuluyum
Mazimin yarına giden yoluyum
Hem çağdaşım hem Anadolu'yum
Ne sağda ne de solda gör beni

Ozan Uğur IŞILAK
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: