bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 20 Nisan 2024 - 18:35 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Namaz, Benim Huzurum  (Okunma Sayısı 3623 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gurbet
Ziyaretçi
« : 19 Aralık 2009 - 00:44 »

“Namaz Benim Huzurum”

“Namaz Benim Huzurum”, namazlarında huzuru yakalamayı hedefleyen ve Allah karşısındaki konumunun “kul” olduğunun bilincinde olan okurların, kulluk bilincinin ve namazdaki huzurunun artmasına vesile olmak amacıyla hazırlandı…

Neden “Namaz Benim Huzurum” ?

Namazdaki huzuru yakalamak, kulun namazdaki hedefi olmalı. Kul, onu yoktan yaratan Rabbi karşısında hangi tavır ve davranış içerisinde bulunmalı? Namaz, bunun talimini yaptırır insana. Günlük hayatın hay huyu içerisinde her an Allah’ın huzurunda olduğunun bilincinde olamayan insan, günde beş vakit o kapıya müracaat ederek ilan eder: “Rabbim, ben Senin aciz bir kulunum.”

Namaza, kulu Allah’a yaklaştıran ve hakkıyla idrak edilmesi gereken bir ibadet olarak bakılması gerekir. Günde beş vakit kılınan namaz, bu şuurla huzur içerisinde idrak edilirse, günahlardan alıkoyan, her türlü hayra vesile bir ibadet olur insan için.

“Namaz, Benim Huzurum” da Allah’ın seçkin kullarının, Efendimizin (asm), Diğer Peygamberlerin, Sahabenin, Tabiinin, Allah Dostlarının, Evliyanın ve İslam âlimlerinin namazlarında yaşadıkları etkileyici tablolar sunuluyor… Hz. Ebu Bekir, Hz. Osman, Hz. Ali’nin namaz anlayışı ve namazı idrak edişi… Evliyaullahta namaz sevgisi…
Eser, namazda istikrarı, huzuru ve huşûu yakalamaya kapı aralıyor

bu kitabi ben yeni okudum isterim  ki sizlerde okuyun.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2009 - 23:54 Gönderen: gurbet » Kayıtlı
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

BOZKIRLI OLMAK AYRICALIKTIR.

« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2009 - 22:46 »

ben bu kitabı okumuştum. Allah razı olsun. Güzel bir kitap. Namaz konusunda İnsanı şevke getiren bir kitap.

ne demiş Bediüzzaman Said NURSİ Hz. " Kainatta en hakiki gerçek imandır, İmandan sonra Namazdır"

O'na yar olmuşum O'nun kuluyum
Mazimin yarına giden yoluyum
Hem çağdaşım hem Anadolu'yum
Ne sağda ne de solda gör beni

Ozan Uğur IŞILAK
arzuuuuum
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2009 - 18:32 »

listeme aldım kaydını inş okuyacağım.
Sayfa: [1]   Yukarı git