bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 06:49 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: En Büyük Yatırım  (Okunma Sayısı 5198 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Ocak 2010 - 14:12 »

EN BÜYÜK YATIRIM

Geçen yıl İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir söyleşi yapmıştık. Yetmiş kadar öğrenciye eğitim verilen, kaloriferi bozuk, boyaları dökülmüş, solmuş, terk edilmiş, köşeye atılmış, unutulmuş bir okul izlenimi bırakmıştı bende. O zamanda yazmıştım, okulumuzun sıcak kanlı ve azimli öğretmenlerinin çırpınışlarını…

Benim İmam Hatip Lisesindeki söyleşimi bazı kişiler ön yargılı davranarak yadırgamışlar,

“Niye İmam Hatip? Neden başka bir okul değil?” demişlerdi.

Onlara bunu hiç düşünmediğimi, düşünsem bile bir şey değişmeyeceğini hatırlatmıştım. Sanki orada okuyan çocuklar bizim çocuklarımız değilmiş gibi bir tutum içinde olan insanların varlığını fark etmiştim.

Bu hafta yine davet üzerine İmam Hatip Lisemize söyleşi için gittim. Bu defa yanımda araştırmacı yazar ve dernek başkanımız Burhan Yılmaz’da vardı. İmam Hatip Lisesine gideceğimi söyleyince ve davet edince hemen kabul etti ve birlikte gittik okulumuza.

Yine öğretmen ve öğrencilerimizin sıcaklıklarıyla içimiz ısındı ama, bu yıl okulumuzda ısınmıştı. Kalorifer sisteminde yine arızalar olsa da geçen yıldan daha iyi durumda olduğunu öğrendik. Okulumuzun içi ve dışı boyanmış, canlılık gelmesi sağlanmıştı.

Bu kadarda değil tabiî ki, yurt kazanımıyla birlikte öğrenci sayısı da iki katına ulaşmıştı. Kapasitenin iki katına çıkmasıyla öğretmen ve öğrencilerimiz sevinmiş olsalar da, öğretmen kadrosundaki eksiklikler yüzünden zor durumda kaldıklarını öğrendim.

Gözleri ışıl ışıl parlayan bu çocuklarımızın, eğitimlerini eksiksiz alabilmeleri için yeni kadroların eklenmesi ve öğretmen sıkıntısının giderilmesi gerekiyor.
İl özel idaresinin çalışmalarıyla yeni bir yüze kavuşan okulumuzun eksiklerinin bir an önce giderilmesi en büyük arzumuzdur.

Okullarımızdan konu açılmışken, Cumhuriyet İlköğretim okulumuzun ek binasının da bitirilmiş olduğunu öğrendim. Bu haberle büyük bir sevinç yaşadım. Eğitime harcanan para ve zaman asla boşa gitmez ve gitmeyecektir.

İlçemizin okullarının bir çok eksikleri olmasına rağmen, öğretmenlerimiz özel gayretleriyle eksiklikleri gidermeye çalışmaktadırlar. Bir çok olaya tanıklık ettiğimiz için biliyorum.

Bu sebeple İl genel meclisi üyelerimizin ellerindeki imkanları mümkün olduğu kadar eğitime yönlendirmelerini istiyoruz. Bu konuda da özellikle emekli bir eğitimci olan Hayri Ak hocamıza güveniyoruz.

Gerek İmam Hatip Lisemiz, gerekse Cumhuriyet ilkokulumuzun ek binasında emeği geçen, katkısı olan herkese bir Bozkır’lı olarak teşekkür ediyorum. Gazetemiz olarak eğitim için her zaman gerekeni yapmaya hazır olduğumuzu da bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Eğitime yatırım geleceğimize yapılan en büyük yatırımdır.

Filiz Kılınçel / 25 - 01 - 2010 / Bozkır Postası

Hamdım             Piştim            Yandım
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: