bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 18 Nisan 2024 - 20:02 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Meyre Com 2.ci Yayla Platformu (Çalıştayı)...  (Okunma Sayısı 5154 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Şubat 2010 - 10:24 »

Meyre com... 2003 / 2010-^^^^^^^^^^^^^^^^^^Uğurlar,uğurlar ola!..

Meyre com,götürür bu fakiri taaa Harmanpınar İlkokulunun,okul olduğu,kayıtların yapıldığı,ilk heyacanların yaşandığı,eğitilmek,öğrenilmek için her ne varsa bilmek adına...

Okulumuzun büyük bir bahçesi,tören alanı,lojmanı,ilaveten öğretmenlerin teşviki,öğrencilerinin,köylünün katkısıyla yapılan ELMA BAHÇESİ,iki binadan oluşan derslikler manzumesi...

Her bir öğrencinin,numarası vardır,doğum tarihlerinin şahidi nüfus kağıtları.Soba var,odun mu,talebeler her sabah birer tane getirir koltuğunun altına,ısınmak,sıcaklığı paylaşmak adına.

Bazen geç kalmışsak,aç elini ceza sopası olur,yine elimizi ısıtır,acısıyla.

Gün gelir tebeşir tutar,gara tahtaya yazılar dizeler,minik,kirtişli,meraklı eller.Her sınıfın bir başkanı vardır,sukuneti sağlamak,derslerine yardımcı olmak için arkadaşlarının.Yerine oturmayan,gürültü yapan,sınıfın ahengi bozanların numaraları yazılır gara tahtaya,öğretmen sınıfa gelince bir şekilde cezalandıracaktır,lakin başkanların cezası, yolları kesilerek verilir,Ortaharman başlangıcında...

Çocukluk yaşları,sabah dövüşür,akşama beraber oyunlar oynanır kah Ulumugar meydanında,Bağlınca çayırlığında,çoğu zaman da KAVAKLI BAHÇADA...Küslük sürdürülmez KÜÇÜK DÜNYAMIZDA...

Çok azları üçüncü sınıfda bilerek bıraktırır çocuklarını,daha iyi öğrensinler,bişsin diye bilgileri.

Gelinmişdir beşinci sınıfa,kış ayları sıralarda,gara tahta başında;yaz ayları,belinde AZIK BOHÇASI,elinde DEYNEĞİYLE,kah üç beş dana,öküz,eşşek,sıpa,manda,at,İğde çayırında,Beymugarında,çoğu zaman da Eğrik çayırlığında,Demir gurnaları ERİTEN çeşmenin başında,YAZILARDA..

Olgunluk sınavları yapılırdı,Diploma,Şahadetname almak için.Heyyyy gidi günler hey,ne çok zaman olmuş bunları yaşamaz olmuş HARMANPINAR İLKOKULU...

Taaa ki 2003 yılında Meyre com kurulana,resimlerle tanımıya başlamışız,yeniden keşfedercesine Meyre-Harmanpınar'ı.
2006 yılında Meyre com FORM'u açılmış,yeniden dirilişin timsali HARMANPINAR İLKOKULU'na ikiz kardeş gelircesine.

Kimi kayıtlı,kimisi kayıtsız,üye,ziyaretçi olarak ziyaret edilir olmuş,köyümüzü taaa ciğerlerimizde hissedercesine.
Bir değil ona yakın yöneticilerini çıkarmış içlerinden zaman içerisinde,sınıf başkanlarına nazire yaparcasına.
Kalem tutmayı unutan eller,barmaklar,tıklar olmuş TUŞLARI hasretleri azaltmak,paylaşmak adına.

Gün olmuş,tartıştık,neyi tartıştığımızı bile bilmeden,varmadan farkına veya bilmeyerek kırıp,incitmişiz,CİLİTLERİ kırarcasına.Küslük,dargınlık baki kalmamış,yeniden CİLİT oynanır olmuş,kah Tekkebeleni,çoğu zaman Camii önünde,gelip,geçen Gamyonlara aldırmadan,kırgınlıklara takılmadan...

Veeee...

ŞAHADET NAME,DİPLOMA

yerine oldukça kapsamlı bir eser doğuyor ufkunda Meyre com 'un;
bütün üyelerinin,okul sobasına odun taşır gibi,Form'umuza taşıdığı paylaşımlardan!...

"MEYRE COM'DAN MESAJ VAR"
         (2003-2010)

Hamdım             Piştim            Yandım
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2010 - 06:00 »

"MEYRE COM'DAN MESAJ VAR"

(2003-2010)

Seninle kavlimiz böyle miydi,Zeyneb'im diye bir türkümüz vardı,dillere destan,gönüllere mestan,işte o misal gibi...

"Meyre com'dan Mesaj var.."

Kitaplaşma yolunda ilk adım atıldı,bilgiler aktarılıyor.

Formumuzda,köylülerimiz tarafından,Meyre ile ilgili her türlü mesajlardan oluşacak bu ESER için hepinizin müsadesini istirham ediyorum,mesajlarınızı değerlendirip,kitabımıza almak için!...

Bu ESER,Meyre com ailesinin bir EVLADI olacaktır.

Meyre(Harmanpınar)'ye hizmet bir LÜTUF değil,doğduğumuz,hasretini çektiğimiz topraklarımıza,MEYRE KÜLTÜRÜNE;

bir VEFA borcudur!..

Gözel Allah'ım yar ve yardımcımız olsun...

Hamdım             Piştim            Yandım
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: