bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 10:44 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Meyre'linin Dilinden...  (Okunma Sayısı 3822 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AliRizaOzaslan
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Şubat 2010 - 16:54 »

Kur'an şifadır,rahmetdir Mü'minlere.

Tilavet,hatm ediniz,tekrar başlayıp,yine hatm ediniz.

Kur'an okuyana kişi Allah'la konuşuyor gibidir adeta.

Nebiler,Nebisinin bir vasfı da;YÜRÜYEN,YAŞAYAN KUR'AN dır...

Günde bir sayfa da olsa tilavet ederek,hatm etme bahtiyarlığına eriştim,Rabbim okuyup,anladıklarımla amel etmeyi nasip etsin,sizlere de.

Meyre com ailesiyle bu bahtiyarlığımı paylaşmak,dualarıma hissedar olmalarını arzu ettim.

Buyrun Meyre'linin Dilinden Hatmi şerif Duasına:

Eüzübillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi Rabbil Alemin!

Essalatü,vessalamü ala Muhammedin ve ala ve ali Seyyidina Muhammedin ve sahbihi ecmain...

Ey Gözel Allah'ım!

Bizleri eşrefi mahlukat kıldın,kendine kul,habibine ümmet eyledin.Kur'anın mesajına muhatap ettin.
Müslüman bir ana-babadan yarattın,İslam diyarında kaim eyledin.

Sana ne kadar şükretsek,şükrümüzü ifade edemeyiz.

Ey Gözel Irabbimız!

"Biz emaneti dağlara,taşlara teklif ettik,kabullenemediler.
Ancak insan oğlu kabul etti emanetimi (Kur'anı Kerim) hitabına,cevaben kabullendik emanetini..."

Şifadır,rahmettir Müminlere Kur'an,hem yoldaşdır dünya ve ahret yurdunda. Tilavet şerefine nail eyledin,bizler dahi hatmeyledik kelamını.
Ellerimizi açmaya yüzümüz yok,lakin el açacak kimsemizde yoktur,senden gayrı.
Lütfuna sığınıyoruz,geri çevirme açılan ellerimizi,söyleyen dillerimizi.

Ey Gözel Allah'ımız!

Bizlerden sonra neslimizden okuyanlar,hatmedenler nasip eyleye,şu Şirin Meyre'mizin masum insanlarına.
Okuduklarımızla,anladıklarımızla,duyduklarımızla,amelesi,hamalı olmayı nasip eyle,
Meyre'mizin benzi soluk,bağrı yanık kanaatkar insanlarına ve Ümmeti Muhammede!

Bu vesile ile duamıza ortak ediyoruz,şu mübarek zatları:

Öncelikle Nebiler,Nebisi,İns,Cin'sin Rasulü,olmasaydın yaratmazdım alemleri hitabının muhatabı,
İki cihan serveri,şefaatcımız,

"Ahmet,Mahmut,Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimizin"

ruhu tayyibelerine ikram etmeye yüzümüz yok,sen ikram eyle!
O'nun aline,evladlarına,ehli beytine,ashabına,onu görme şerefine erişenlere,erişenleri görenlere hediye eyliyoruz,kabul buyur biz günahkar kullarından.

İlk insan,ilk  peygamber Hz. Adem safiyullahdan,son peygamber Hz. Muhammed (S.A.V) kadar her ne kadar peygamberi zişan efendilerimiz gelip,geçmiş ise cümlesinin ruhlarına gönderiyoruz,şefaatlarından mahrum bırakma,Meyrelileri ve Ümmeti Muhammedi!

Kur'anı Kerimi,dilden,dile,gönülden gönüle; bugünlere ulaşmasına vesile olmuş,bil cümle ehli Hafızlarımızı,Hoca ve Üstadlarımızı rahmetinle yadediyoruz,onları ve Musafı Şerifi hoşnut eyle bu fakirlerden.

Bu gocaman Coğrafyayı,kanları -canları pahasına vatan yapan,Şühedalarımızı,Malazgirt'de Sultan Alpaslan,İstanbul surlarında Fatih Sultan Mehmet Han,Çanakkale'de ,Sakarya'da Gazi Mustafa Kemal,Kıbrıs'da İbrahim Karaoğlanoğlu,senelerdir Güneydoğuda,vatanın her bir köşesinde,bu vatan için mücadele etmiş,adlı ve atsız şuhedalarımızı,kahramanlarımızı dahi ortak ediyoruz dualarımıza;

Luft eyle Ey Gözel Irabbimız.

Cumhuriyetimizin banisi,Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün şahsında, bütün silah arkadaşlarının ruhlarına da hediye ediyoruz,Lutf eyle.

Kahraman Güvenlik güçlerimizi,Din-Devlet-Millet,vazifelerini,hizmetlerini ifa ederken şehit olmuş,kurban bu can, bu vatana diyenleri de
unutmuyoruz dualarımzdan,kabul eyle,bizlerden.

Meyre'mizden,Bozgır'mızdan,yetmiş iki pare köyünden ahrete göçmüş bütün geçmişlerimize,özellikle, mezarları kaybolmuş,nesilleri kesilmiş,bize de dua gönderen yok mu,diye bekleşenlerin cümlesine; rahmetinle lutf eyle,bu mübarek kurban bayramı arefesinde.

Ey Gözel Allah'ım.

Meyre'lilerin ve Ümmeti Muhammedin,hastalarına,hastalıklarına acilen şifalar talep ediyoruz.
Borçlularına edalar yapmasını en makul sürede,ödeme gücü ihsan eyle.
Dertlilerimize,dertlerimize devalar nasip eyle,hastahane köşelerinde şifa bekleyen,inleyenlere Şafi ismi celilinden şifalar diliyoruz.

Ey Gözel Allah'ımız,Irabbimız!

Habib'in Muhammed Mustafa, Kitab’ların, bütün sevdiklerin yüzü hürmetine, bizleri dergah-i bârigâh-ı ulûhiyyetinden bos çevirme, duâlarımızı kabul eyle, yâ Gafur u  yâ Gaffâr.

Amin, Amin, Amin… Bi hürmeti seyyidi'l-mürselin ve'l-hâmdülillahi Rabbi'l-Alemin.

Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifûn ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-Alemin ..

Hayırların fethi, şerlerin def'i, ehl-i imânın selameti, insanlığın kurtuluşu,
memleketimizin her türlü kötülüklerden korunması,

Meyre'lilerin,Ümmet-i Muhammed'in selameti için EL-FATIHA.

Hamdım             Piştim            Yandım
hakiki
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2010 - 17:23 »

Mevlam hatim duanı  ve yapmış olduğun hatimleri yüce dergahında kabul ve makbul eylesin
  ne güzel bi hatim duası  gönlüne ve yüreğine sağlık.
Ali Rıza Kardeş  AMİN   AMİN    AMİN

Nice  insanlar gördüm, üstünde elbise yok.
Nice elbiseler  gördüm, içinde insan yok.

Mevlana
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: