bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 03:12 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Ayda 59 YTL’ye dağda taşta internet  (Okunma Sayısı 3224 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
osmankoyuncu
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 25 Mart 2008 - 17:43 »

Türkiye'de ilk kez Turkcell, HP ve Vestel işbirliğiyle geliştirilen SIM kartlı dizüstü bilgisayarlar satışa çıktı. İçinde bir Turkcell SIM kartıyla üretilen Vestel T525, HP Compaq 6510b ve 6710b modellerinde ayrı bir cihaza ihtiyaç duyulmadan internete bağlanabilir, her yerden e-postalarınıza ulaşabilirsiniz.

KDV dahil 1169 dolardan başlayan fiyatlarla sunulan SIM kartlı dizüstü bilgisayarlarda ayda 59 YTL'ye 12 ay boyunca 3GB'lik internet paketi kullanmayı taahhüt eden müşteriler, 31 Aralık 2008'e kadar 200 YTL indirimden faydalanabilecek. Aylık 59 YTL'lik fiyata Özel İletişim Vergisi'nin dahil olmadığını belirtmekte fayda var.

Turkcell SIM kartlı dizüstü bilgisayarlar EDGE teknolojisini kullanarak internete bağlandıkları için saniyede 128 Kbit hızına ulaşabiliyorlar. Bu da evlerde kullandığımız ADSL hızının oldukça altında bir hız demek.

Kısacası notebook üzerinden SIM kart ile internet bağlantısı şu anda sıradan kullanıcılara pek cazip görünmese de 3G altyapısı devreye girdikten sonra SIM kartlı dizüstü bilgisayarların piyasada oldukça yaygınlaşması bekleniyor.

Bu Vatanın Ekmeğini Yiyip Bu Vatana İhanet Edenler
Bir Gün Ekmek Yediği Yerden Kurşunu da Yerler!
bozve
Forum Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

herkezin gördüğü mesaj kişisel değildir

« Yanıtla #1 : 25 Mart 2008 - 17:48 »

güsel paylaşım    Grin

çok yavaş okulda 12.5 mb/sn ye hızı görünce bi anda ürperdim doğrusu

bana uymaz  Grin Grin Grin

İMZA ATAMIYOM PARMAK BASSAM OLURMU:: 

navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2008 - 20:05 »

Milleti kazıklayacak yer arıyorlar bence. 3 Gb neki. Aylık 100 Gb'nin altında kullanmadım bugüne kadar hiç  Grin.

Ayrıca çoğu bilmiyor ama ttnet'in en yüksek bağlantı hızı 4 Mbit iken Türksat Kablonet'in 6 Gbit'lik hızı mevcut.
Birde geçenlerde bir haber yazmıştım.
Türksat 3A uydusu aracılığı ile yüksek hızda internet servisi olacakmış  Cheesy

« Son Düzenleme: 14 Ocak 2009 - 17:25 Gönderen: navruz » Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: