bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 28 Mart 2024 - 12:43 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Tv dizileri yaşam tarzımıza ne kadar etki ediyor?  (Okunma Sayısı 5188 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ugur_ugur
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Nisan 2008 - 10:34 »

Tv dizileri yaşam tarzımıza ne kadar etki ediyor? Örnek alınması gereken mesaj var mıdır? Tabii bunu değerlendirirken Türk'ün örfünü,ananesini, geleneğini ve göreneğini iyi düşünmek gerekiyor diye değerlendiriyorum
semra
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2008 - 11:02 »

Tv dizilerinin yaşamıma etkisi yok, çünkü tv dizilerini izlemiyorum.Özellikle çocuğum için olumlu hiç bir tarafı yok dizilerin.Komikdir etrafımda dizi karekterleri gibi giyinen ve konuşan insanlar var, ama sorsanız gündem yaratan sorunlardan, haberlerden, siyasetten ve ekonomiden habersizdir.Türkiye gerçeklerini ögrenmek için Kurtlar vadisi izlemek mi gerekiyor.eğer izleyeceksek de , o diziler ne kadar tarafsız, buna kim karar verebilir Huh?Huh?Huh?Huh??
alperenbozkir
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2008 - 11:23 »

İzlemiyorum ama okulda dizilerden etkilenen çocukların gösterdiği davranışlar olumsuz etkisini hemen gösteriyor.

Pusat diye sağa sola yumruk atan öğrenciler var.

ayse
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2008 - 15:16 »

dizilerdeki karakterlerle kendilrini bütünleştiren ve onlar gibi davranmaya çalışan insanlar bana kör cahil insanlar .sadece çocuklar örnek almıyo dizi karakterlerini ,hadi bir nebzeye kadar çocukların örnek almasını anlayabiliyorum kişilikleri henüz oturmadıkları  için ama koca koca insanların da dizi karakterleri gibi davranmaları bana çok komik ve cahilce geliyo gülüyorum onlara yazık valla çok yazık ...ortalık polatlardan,mematilerden ,şehrazatlardan ,geçilmiyo yazık Smiley)
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2008 - 15:21 »

Seviyeli bir dizi bulmak gerçekten imkansız. Süper Baba'ları 7 Numara'ları özlüyoruz.

Başlığı Tv Dizileri bölümüne taşıyorum.
desertrose
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2008 - 12:52 »

sadece tv dizilerinin değil televizyonun bağlıbaşına KÖTÜ etkileri olduğunu düğünüyorum...hepsi bat?ya özendiriyor,mesela kavak yelleri diye salak bi dizi var,herşeyi o kadar normal gösteriyorki,gençler de onlara heves ediyor...şimdi de "yemekteyiz" diye bi program çıkmış,ne Türk kültürüyle ne gelenek göreneklerimizle uyu?uyor...tabi başkasına göre biçilmi? -kibarca- pantolonu giymeye kalkarsan olacağı bu...bizim kültürümüzde misafirperverlik var,ev sahibi mutfa?a gitti mi hemen arkasından konuşmak yok...neden bu kadar ÖZENT? bizim insanımız yaa...

sınava tabi tabiat ananın evlatları rabbi tanımadı kimisi küfretti yaradana zulmetti kendine..._SaGoPa KaJmEr_
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: