bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 00:01 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Konya'ya 3 Yeni üniversite  (Okunma Sayısı 6981 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

BOZKIRLI OLMAK AYRICALIKTIR.

« : 07 Nisan 2008 - 10:20 »

Geçen gün kontv de  bi haber izledim YÖK Konya'ya 2 Vakıf Üniversitesi açılmasına onay vermiş. Bir de Konya Milletvekilimiz Sayın Sami Güçlü " 2. Devlet Üniversitesi  için hazırlıklar başladı Selçuk Üniversitesinin görüşünü bekliyoruz" diye bi açıklmam yapmıştı.

Hadi hayırlısı bakalım...

O'na yar olmuşum O'nun kuluyum
Mazimin yarına giden yoluyum
Hem çağdaşım hem Anadolu'yum
Ne sağda ne de solda gör beni

Ozan Uğur IŞILAK
ayse
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2008 - 12:57 »

bence şimdilik konyaya selçuk yeter 2.bir devlet üniversitesi fazla gelir ,vakıf üniversiteleine gelince ,istanbul ve ankaradaki vakıf üniversiteleri varken pek tercih edilmez konya ,,,hayırlısı olsun bakalım.......
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2008 - 14:21 »

bence şimdilik konyaya selçuk yeter 2.bir devlet üniversitesi fazla gelir ,vakıf üniversiteleine gelince ,istanbul ve ankaradaki vakıf üniversiteleri varken pek tercih edilmez konya ,,,hayırlısı olsun bakalım.......

Bence yanlış düşünüyorsunuz  konya tam bir üniversite şehri  tabi kaliteli öğrenci gelmek şartıyla.

Ozan Uğur IŞILAK
bilgisayarci
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mustafa

Site
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2008 - 14:23 »

http://www.bozkir.net/modules.php?name=Forum&topic=985.0

"Şu vahdet tarumar olsun!" deyip saldırma İslam'a;
Uzaklaşsan da imandan, cema'atten uzaklaşma.
M.Akif
ayse
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2008 - 21:55 »

Bence yanlış düşünüyorsunuz  konya tam bir üniversite şehri  tabi kaliteli öğrenci gelmek şartıyla.

YOOOO yanlış düşünmüyorum bence ,ben konyada yasadım ailem hala orda bazı şeyleri görebiliyorum konya 2 . bir üniversiteyi şimdi kaldırmaz belki 10 yıl sonra ama şimdi açılırsa emin olun çok fazla rağbet görmez 2. üniversite ve işte o zaman kalitesiz öğrenci diye nitelendirdikleriniz doluşur oralara .........selçuk yeterde artar bile herşey yavaş yavaş sindire sindire olmalı herkezin,heryerin bir kapasitesi var ............
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2008 - 10:04 »

YOOOO yanlış düşünmüyorum bence ,ben konyada yasadım ailem hala orda bazı şeyleri görebiliyorum konya 2 . bir üniversiteyi şimdi kaldırmaz belki 10 yıl sonra ama şimdi açılırsa emin olun çok fazla rağbet görmez 2. üniversite ve işte o zaman kalitesiz öğrenci diye nitelendirdikleriniz doluşur oralara .........selçuk yeterde artar bile herşey yavaş yavaş sindire sindire olmalı herkezin,heryerin bir kapasitesi var ............

Ben, bence yanlış düşünüyorsunuz demiştim zaten Smiley

Bu düşüncem halen devam ediyor.

Ozan Uğur IŞILAK
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 08 Nisan 2008 - 11:33 »

Bence bu eğitim sistemi değişmedikçe değil üniversite açılması, bazı üniversitelerin kapanması bile lazım. Düzgün bir ortaöğretim sistemi kurup herhangi bir meslek dalına eğilimi olanları üniversiteye göndermeden mesleğe, okumaya eğilimli olanların ise üniversiteye gönderilmesi, böylece üniversite mezunu işsizlerin azaltılması lazım. Sağlam bir ortaöğretim eğitimi ile üniversiteye gitmeden bir çok şey verilebilir öğrencilere.
ayse
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2008 - 13:24 »

Bence bu eğitim sistemi değişmedikçe değil üniversite açılması, bazı üniversitelerin kapanması bile lazım. Düzgün bir ortaöğretim sistemi kurup herhangi bir meslek dalına eğilimi olanları üniversiteye göndermeden mesleğe, okumaya eğilimli olanların ise üniversiteye gönderilmesi, böylece üniversite mezunu işsizlerin azaltılması lazım. Sağlam bir ortaöğretim eğitimi ile üniversiteye gitmeden bir çok şey verilebilir öğrencilere.

ewet size hak veriyorum kesinlikle yerinde ve doğru bir tespit  bugün birçok üniversite acılmış durumda sırf seçim yatırmı olarak yapılmış eylemler bunlar... benim mesela niğde üniversştesinde radyo tlevizyon bölümünde okuyan br arkadasım vardı ama düşünün radyo tv ile ilgili olarak bir stüdyoları bile yoktu ne kadar verimli ve eğitim almış alabilir ki orda bu dediğim ama 7,8 yıl önceydi şimdi nasıl bilmem yada karadeniz teknik üniversitesi  ve ondokuz mayıs üniversitesi yeterken karadeniz bölgesine şimdi yok giresun üniversitesi yok ordu üni versitesi açılmış yeterli, kaliteli öğretim elemanları ve proflar olmadığı sürece istediğiniz kadar üniversite açın ne fayda içi boş bir üniden mezun olduktan sonra  Undecided Undecided  bence selçuk üniversitesi çok kaliteli ve hızla gelişmekte olan türkiyenin en büyük üniversitelerinden biri yeni üniversite açmak yerine olanı dahada iyi hale getirmek en güzeli diye düşümüyorum yanlış düşündüğümü söyleyenler olsa bile  Wink Wink
karalar
Süper Aktif Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2008 - 23:11 »

her yer universite oldu . birde mezun olanlar is bulabilse!!
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: