bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 16:14 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: sportif faaleyetlere katılmak başarıyı düşürür mü?  (Okunma Sayısı 4119 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MUAMMER
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 09 Aralık 2007 - 15:29 »

Biliyorum hepiniz kafadan hayır canım ne münasebet düşürmez aksine yükseltir diyeceksiniz ama öğrencileri beden eğitimi öğretmeni herhangi bir takıma alsa ya oglum maçla muçla derslerden geri kalma diye engellenmez mi bu husutaki görüşlerinizi bekliyorum

http://www.muammertunahan.com

eğitime dair her şey!..
bilgisayarci
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mustafa

Site
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2007 - 16:24 »

Sportif faaliyetin ölçüsüne göre farklılık gösterir bu. Faaliyetler öğrenciyi aşırı yoruyorsa elbette başarısını olumsuz yönde etkiler. Fakat öğrencileri sadece ders çalışarak, yaşlarının istediği hareketliliğe cevap veremezler. Yani yalnızca derrs çalışarak üzerlererindeki enerjiyi atamazlar. Kızların evde annlerine yardım etmesi bunu bir nebze olsun karşılamaya yeter. Yine erkeklerin de eğer çalışıyorsa babalarına yardım etmeleri gerektiği telkininde bulunmak da oldukça elzemdir.

Eğer öğrenciler yukarıdaki faaliyetlerde bulunmuyorsa üzerlerindeki enerjiyi farklı yollarla boşaltma hareketine geçerler ki bunlar oldukça zaralı olabilir. Özellikle televizyonun da etkisiyle mafyavari işlere özenme: kavga etme, kavga etmek için grup kurma, var olan gruplara üye olma gibi davranışlar sergileyebilir, bunların sonucu da Sigara, alkol, uyuşturucu madde bağımlılığına ve hatta ötesine kadar gidebilir(Allah göstermesin.).

Bu tarz olayları veya durumları ortadan kaldırabilmek için: öğrencileri sportif faaliyetlere yüönlendirmek ve var olan enerjilerini burada boşaltmalarını sağlamak, üstelik bu işten de fayda sağlamak oldukça verimli olacaktır. Faysa sağlama meselesi ise şudur: Eğer öğrenci bu tür faaliyetlere katılır ve başarılar elde ederse sosyal yönden kabul görme, izlenilen bir birey olma gibi olgular psikolojik açıdan çocuğa destek olur ve bunun neticesinde okuldaki ve derslerdeki başarısında da bir iyileşme görülür.

Neyse daha fazla uzatmayayım. Selametle kalınız.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2007 - 16:36 Gönderen: bilgisayarci » Kayıtlı

"Şu vahdet tarumar olsun!" deyip saldırma İslam'a;
Uzaklaşsan da imandan, cema'atten uzaklaşma.
M.Akif
ekrem07
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2007 - 17:47 »

derslerin tekrarı ve ödevlerin zamanında yapılması kaydıyla spor talebeler için çok faydalı oldugunu düşünüyorum
cereyanci
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2007 - 17:59 »

bakın akıllarımızda şöyle bi anlayış vardır benım oğlum benım kızım kesınlıkle  öğretmen doktor müdür felan diye tasarlanır her veli öyle düşünür oysa evladının neye meyıl edıp etmediğini düşünmez .bence çocuk 13ila 15 yaşları arası durumunu gösterir bunu göremesse veli çocuğunun geleceği  biraz kötü hal alır .tabi bu benım şahsi görüşümdür sporun her turlusu ıyı dır .rutın hayatın dşında ıyı bır değişikliktir
MUAMMER
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2007 - 12:51 »

Tüm arkadaşların görüşlerini okudum ilginize çok teşekkür ederim sağlık mutluluk dileklerimle

http://www.muammertunahan.com

eğitime dair her şey!..
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: