bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 10:43 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Android Adım Atmaya Başladı  (Okunma Sayısı 1823 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
navruz
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 18 Ocak 2008 - 14:09 »

Google'ın desteklediği cep telefonu yazılımı geliştirme sistemi Android, ilk gösterilerini yapmaya başladı. A La Mobile, Android'in ilk marifetlerini sergiliyor.

Linux tabanlı cep bilgisayarları konusunda uzmanlaşmış olan Al La Mobile firması, Google'ın desteklediği açık işletim sistemi geliştirme platformu Android'le ilk gösterilerini yapmaya başladı. İlk adımlar HTC üretimi Qtek 9090 cep telefonu üzerinde atıldı ve gelişmiş sayılabilecek bir kullanıcı arabirimiyle sunuldu. Gerçi görünene göre birçok üretici Android ortamı gelişene kadar çok fazla bir etkinlikte bulunmayacak; ama ilk girişimlerin 2008'in hemen başında gerçekleşmiş olması, sevindirici bir gelişme.

Android Nedir?

Google Android, bir işletim sistemi değil. Android, Google'ın desteklediği, Linux tabanlı işletim sistemi geliştirme platformu. Bunun anlamı, şimdilerde birçok farklı üreticinin kendi ölçütlerine göre ürünlerine uyarladığı Linux çekirdeği ve yazılımlar, ürünler arasında yazılımsal uyumluluğun yakalanamamasına sebep oluyordu. Android sayesinde, Linux tabanlı tüm cep bilgisayarı işletim sistemlerinin birbirlerine olan uyumluluğu bir ortak paydaya taşınabilecek ve Android temelinde çalışan uygulamalar geliştirilebilecek.

Kaynak : SDN
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: