bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 04 Mart 2024 - 10:39 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.
 
 
Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Muhasebecinin Aşk Mektubu :)  (Okunma Sayısı 2256 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nevzat
Yeni Başlayan
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 233


Site
« : 17 Ekim 2009 - 15:24 »

Sevgilim;

Sana olan aşkım‚bilançodaki aktif-pasif eşitliği kadar aşikardır..
Seninle her zaman bilançonun aktifinde yer alacağımıza inanıyorum..

Seni bugüne kadar onlarca 120 ALICILAR istediler..Sen gitmedin.Çünkü sen bir Duran varlıktın.Sadece benim için vardın.Şunu bil ki‚sen benim 255 DEMİRBAŞ´ımsın.Seni hiç bir zaman ne 600 YURT İÇİ SATIŞLAR ne de 601 YURTDIŞI SATIŞLAR´a yar etmem..

Bana diyorlar ki alan her zaman borçludur..Ben her zaman borçlu olmaya razıyım.. 100 KASA ´m her zaman dolu. 102 Bankalarhesabım bile var.Sana olan borcumu inan çok kısa zaman sonra 360 ÖDENECEK VERGİ VE FONLAR gibi seve seve ödeyeceğim.

Ayrıca verenin alacaklı olacağını da söylediler.Bana sevgini verirsen her zaman alacaklı olacağını bilmelisin..
Benimle evlenirsen sana şu an 181 GELİR TAHAKKUKLARI´nda sakladığım 110 HİSSE SENETLERİ ‚ 111 ÖZEL KESİM TAHVİL SENET VE BONOLARI ‚ 112 KAMU KESİM TAHVİL VE SENETLERİ alacağım..
Hatta 153 TİCARİ MALLAR bile alacağım..

Bu aralar 2 nolu Tebliğ´le evimizin inşaatını başlattım. 170 PROJESİ YILLARA YAYGIN İNŞAAT VE ONARIM MALİYETLERİ nedeniyle biraz masrafa girdim..O sebeple 180 GELECEK AYLARA AİT GİDERLER´im biraz kabardı.
Fakat her ne olursa olsun 590 DÖNEM NET KARI´na ulaşacağım..Aşkımızda hiç bir zaman "programdan çıkış" olmayacak.. Sana "ters bakiye" yi asla göstermeyeceğim..

Baban 7/A ile abin 7/B evlenmememiz için ellerinden geleni yapıyorlarmış.Seni 760 PAZARLAMA‚SATIŞ VE DAĞITIM GİD. ile başkalarına vermek istiyorlarmış.Hatta baban kızımın 150 İLK MADDE VE MALZEME´si bana ait‚annesi de onu 9 aylık Geçici dönemde 151 YARI MAMÜL ve 152 MAMÜL olarak karnında taşıdı diyormuş..

Ailen kızımızı hemen vermeyiz diye yanlış hesaplar yaparak usulsüz bir şekilde
179 TAŞERONLARA VERİLEN AVANSLAR ile seni ona buna vermek istiyorlarmış..
Annen kızımı ne SMler‚ ne SMMMler istedi de vermedim hatta yemin eden YMMler ne yeminler ettiler de sözleşme imzalamadık diyormuş..

Ama biliyorum ki sen hiç birine kanmayacaksın..Baban her ne kadar beni istemeyip bütün hesaplarımı alt üst edip‚ tek düzenimi bozmaya çalışsa da seni alacağım..

Zaten oldum olası onları hiç sevmemiştim..Ben de onların 760 PAZARLAMA SATIŞ VE DAĞITIMlarına karşılık 761 PAZARLAMA SATIŞ VE DAĞITIM GİD.YANSITMA HESABInı işleterek seni kurtaracak ve sonuçta 590 DÖNEM NET KARIma alacağım.
Karım olacaksın..

İnan seni çok seviyorum.Sana her ay aşkımızın mizanını çıkaracağıma söz veriyorum.benimle evlenirsen kapında 254 TAŞITLAR olacak..Sana 253TESİS‚MAKİNA VE CİHAZLAR alacağım..Mavi panjurlu 252 BİNALARImız olacak.

İleride seninle 799 ÜRETİM MALİYET HS.yapacağız.Üretim yaparken hiç fire vermeyeceğiz..Bütün hesaplarımız denk olacak..
Seninle sürekli alt hesaplar açacağız.. 252 BİNALARımızın bahçesinde oynayan bir düzine alt hesabımız olacak..01‚02‚03‚04‚05şeklinde isimlerle onları ayırt edeceğiz..
Onlar bizi birbirimize bağlayacak ve biz her sene bilanço denkliği gibi denkleşeceğiz..

Seni her zaman Tek Düzen Planı gibi düzenli bir şekilde seveceğimden ve aşkımızın her zaman denk olacağından‚ Gelir Tablomuzun ve her türlü Mali Tablolarımızın kar göstereceğinden emin olabilirisin..

Aşkımız ile ilgili Dip notları daha sonra göndereceğim..
Öpüyor ve seni F2 ile kalbime kaydediyorum..

Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
 
Gitmek istediğiniz yer: