bozkir.net Bozkir Forum Arsivi 29 Mart 2024 - 07:40 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Mesaj yazmaya başlamadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Gönderen Konu: Bozkır Elmaları Yerde, Ünlü Prof'larımız Nerde?  (Okunma Sayısı 2662 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bilgisayarci
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mustafa

Site
« : 04 Aralık 2009 - 19:52 »

Bozkır'ın yetiştirdiği iki önemli ve bilim adamı sıfatı taşıyan Prof. Dr.'larımızı Bozkır içinde veyahut dışında yaşayan her Bozkı'lı bilir ve tanır. Çünkü ünleri ve popülerlikleri ülke sınırlarını bile aşmış ve hatta her Bozkır'lı onların Bozkır'lı olmasından dolayı onur ve gurur duyar. Açık konuşmam gerekirse yazılı ve görsel basında Bozkır'ı bugüne kadar ağzına bile almamış baba -oğul Profosör olan hemşehrilerimizle ben ne onur, nede gurur duyuyorum. Onur ve gurur duymam için bana bir tane geçerli ve somut birşeyler söyleyebilirmisiniz? Dünyaca ünlü Prof. Dr.'larımız belki farkında değiller ama ortaya koydukları Bozkır ruhuna aykırı hal ve davranışları olumsuz sosyal gelişime ve değişime yol açmaktadır. Daha ötesi manevi değerler ve insani yargılar bu Prof.'larımız sayesinde tahrip olmakta ve edilmektedir.

Umuma aykırı, adab-ı muaşeret sınırlarını ve çizgilerini zorlayan "açılımlar" yerine Bozkır'ın örf, adet, gelenek ve göreneklerini, milli ve manevi değerlerini hatırlatmak ve bu değerlerin unutulmaması için eğitici ve öğretici söylem ve eylemlerde niçin bulunulmuyor ben anlamakta ve anlam vermekte gerçekten çok zorlanıyorum. Sizin gibi Prof.'lara yakışan; "Genel ahlakın gereklerini, milli gelenekleri ve manevi değerleri gözeterek, toplumun beden ve ruh sağlığına zarar verecek hususlarda çok dikkatli davranmak değilmidir? Topluma yönelik vermiş olduğunuz ölçüsüz cinsel içerikli mesajlar, bence Türk toplumunda ve Bozkır'da karamsarlık - umutsuzluk - kargaşa - dehşet ve saldırganlık gibi ölçüsüz duygular aşılamakta ve uyandırmaktadır.

Yazılı ve görsel basında Prof. Dr.'larımızın konuşmalarına ve açıklamalarına özellikle dikkat kesiliyor, ibretle ve merakla takip ediyorum. Bugüne kadar topluma yönelik vermiş oldukları sosyal mesajların içinde bir tane Bozkır'la alakalı konular yoktur. Halbuki Bozkır'ın birçok sosyal - siyasal - aktüalite sorun ve sorunları vardır. Sayın Prof. Dr.'larımız toplumdaki saygın konumlarını, popülerliklerini ve bireysel imajlarını kullanarak, Bozkır'ın sorun ve sorunlarına dikkat çekseler peki fenamı olur? Ama bunu yapmazsanız tabi, Bozkır kimin umrundaki!... Bence Bozkır'lı Sayın Prof.larımız ekranlarda ve yazılı basında popürlerliklerini arttırmak için kafalarına göre takılıyor. Ama sizler kafanıza göre takılırsanız, bende bu konuyu oldum olası kafama takıyorum...

Bozkır halkının sosyal yapısını, gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tuttuğunuzda ne yazıkki, kendinizle ve oğlunuzla övündüğünüz konular ve övüncünüz kursağınızda kalır. Bozkır'ın kemikleşmiş gelenek ve görenekleriyle bağdaşmayan alışkanlıklara ve davranışlara kendinizi kaptırdığınızı üzülürek müşahede etmekteyim. Yine düşünce ve yaşam tarzı itibariyle başka başka modellere rağbet ettiğinizi ve başka başka motiflere eğilim gösterdiğinizi ibretle izliyoruz. Ve kendi kendime; bu Prof.larımız neden Bozkır'ın kendine has kültüründen uzaklaşıyor ve Bozkır'ın kendine has değer yargılarına niçin bu kadar ilgisiz ve yabancı hale gelmiştir? diye soruyor ve bir daha üzülüyorum.

Bozkır kültürünün tüm Bozkır'lılara yüklediği bir misyon ve bir vizyon vardır. Bu misyon ve vizyonu baba ve oğul Prof.'larımızda da görmek istiyoruz. Yüklenen kültür ve sosyal sorumluluğunun şuurunda olan aklı selim sahibi her Bozkır'lı topluma yönelik sosyal mesaj verirken iyice düşünerek sözlerini söylemelidir. Velhasıl kelam bu misyonun şuur ve idraki içinde her Bozkır'lı olmalı, birlik ve kardeşlik ölçülerinde de asgari müşterek her konuda birleşmeli ve dayanışma içinde olmalıdır.

Tamer Taner

"Şu vahdet tarumar olsun!" deyip saldırma İslam'a;
Uzaklaşsan da imandan, cema'atten uzaklaşma.
M.Akif
hasandursun
Kıdemli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

BOZKIRLI OLMAK AYRICALIKTIR.

« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2009 - 08:42 »

Abi İnşallah bu yazını okurlar. Titrerler kendilerine gelirler. Siteye girmişken  Belki Namaz kampanyamız da dikkatlerini çeker de yüklü bir kitap bağışında bulunurlar. Biz de köylere dahi ulaşırız.

Selam ve dua ile...

O'na yar olmuşum O'nun kuluyum
Mazimin yarına giden yoluyum
Hem çağdaşım hem Anadolu'yum
Ne sağda ne de solda gör beni

Ozan Uğur IŞILAK
Sayfa: [1]   Yukarı git

Gitmek istediğiniz yer: